جدیدترین مطالب امروز

چای کوهی درمان طبیعی ناتوانی های جنسی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

چای کوهی درمان طبیعی ناتوانی های جنسی

علف کوهی که اکثرا آن را با نام چای کوهی می شناسند از جمله علف های خودرو در کوهپایه های شمالی ایران می باشد ، از کهن ترین خواص آن درمان زخم های عمیق است .

چای کوهی نوعی علف خودرو است و اکثرا گندم زار ها و مزارع ذرت را برای رشد انتخاب می کند . نام اصلی این گیاه ، علف چای است که گونه های مختلفی را نیز شامل می شود که همه ی آن ها را به صورت یکپارچه می توان خانواده ی Hypericaceae نامید . علف چای ( چای کوهی ) علاوه بر ایران در آمریکا ، چین ، هند و… نیز یافت می شود ، چای کوهی در ایران مناطق شمالی ( دامنه ی کوه های البرز ، زاگرس و… ) را برای روییدن انتخاب می کند .

علف چای ( چای کوهی ) گرم و خشک است و در آن خواصی یافت شده است که سبب شده چای کوهی در طب و درمان مورد استفاده قرار بگیرد . از بارزترین خواص این گیاه که در گذشته نیز زیاد مورد استفاده قرار می گرفته درمان زخم است ، اگر برگ علف چای را به صورت پودر یا… بر روی زخم قرار دهیم باعث التیام و درمان می شود ( حتی زخم های عمیق ) .

شستشوی معده و روده جزو حوزه ی کاری این گیاه است و به همین ترتیب همانطور که انتظار می رود نوعی ضدباکتری و عفونت به شمار می رود در نتیجه در درمان زخم ها که از فعالیت های کهن چای کوهی است می توان ضدعفونی کردن محل زخم و از بین بردن میکروب های احتمالی را نیز افزود .

همچنین برای درمان سوختگی ، ازدیاد ادرار ، اسهال و تقویت قوای جنسی ، رفع بی خوابی و افسردگی  بسیار کارآمد است .

موانعی که علف کوهی درصدد رفع آن ها برمی آید نظیر گرفتگی صدا ، مقابله با باکتری ها و… زمینه ای را فراهم می کند که آن را گیاهی ضد سرماخوردگی و آنفلانزا نیز معرفی کنیم .

حتی اگر بیماری دارید که احتمال می رود خونریزی مغزی داشته باشد پیشنهاد می کنیم حتما به عنوان پیشگیری از چای کوهی ( علف کوهی ) استفاده کنید و به بیمار بدهید تا در دوره هایی میل کند ، علاوه بر این ها خواص موجود در علف کوهی توانایی درمان کزاز و فلج را هم دارد .

مرتبط ها

قالب خبری