جدیدترین مطالب امروز

چای نوشیدنی پرطرفداری که شهرت جهانی دارد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

چای نوشیدنی پرطرفداری که شهرت جهانی دارد !

بسیاری از مردم جهان از نوشیدن چای لذت می برند و شاید تا حدودی درباره این نوشیدنی قدیمی اطلاعاتی داشته باشند ؛ در ادامه به بیان نکاتی در اینباره خواهیم پرداخت.

حتماً شما هم تا به حال فواید چای به گوشتان خورده است. چای یکی از محبوب ترین و مشهورترین نوشیدنی های جهان است که بسیاری از مردم نوشیدن آن را جزء یکی از اعمال روزانه خود می دانند . با این حال شاید بسیاری از افراد باشند که از ریشه پیدایش چای خبر نداشته باشند اما طبق باور برخی از افراد ، نوشیدن چای از چین آغاز شده و آرام آرام به اقسا نقاط جهان راه یافته است.

نکاتی درباره نوشیدنی چای :

در گذشته بسیاری از مردم درک کرده بودند گیاهان زیادی هستند که خواص دارویی دارند و برای بهبود سلامت مفید هستند به عنوان مثال گیاه بابونه می تواند به شما در خوابیدن راحت کمک کند یا زنجبیل که برای کسانی که معده درد دارند مفید است.

گیاه دیگری که خواص دارویی دارد چای است و از مهم ترین فواید آن می توان تسریع حرکات تنفسی ، سرعت گردش خون ، رفع خواب آلودگی و گوارش بهتر غذا را نام برد.

مطلبی که امروز می خواهیم درباره اش بگوییم از انجام مطالعات روی انواع چای در برزیل است که می گوید در این گیاه ، مقدار زیادی آلومینیوم و فلوراید وجود دارد و همین امر باعث می شود در دندان ها به ویژه در کودکان دچار تغییر رنگ شدید شود که به فلوئوروزیس دندانی نیز معروف است .

برخی محققان گفته اند که آلومینیوم موجود در چای یک نگرانی بزرگ است و باعث کمک به بیماری آلزایمر می شود. اما با این حال هنوز بسیاری از مردم جهان روزانه چای زیادی می نوشند و لذت می برند.

منبع : تکناز

مرتبط ها

قالب خبری