جدیدترین مطالب امروز

پیشگیری از ترک خوردگی لب با روشهایی بسیار ساده

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

پیشگیری از ترک خوردگی لب با روشهایی بسیار ساده

آیا شما هم تا به حال با معضلی تحت عنوان ترک خوردگی لب درگیر شده اید ؟ اگر پاسخ مثبت است ، ما را در این مقاله از بخش زیبایی یک جم همراهی کنید .

ترک خوردگی لب ، تقریبا یکی از معضلاتی است که اکثر افراد با آن مواجه میشوند و از آنجاییکه در زیبایی صورت هر شخص هم نقش مهمی را ایفا می کند ، خیلی از افراد به دنبال راهکارهایی هستند که یا بتوانند از ترک خوردگی لب هایشان جلوگیری کنند و یا اینکه لااقل روشی را پیدا کنند که بتواند لب های ترک خورده شان را ترمیم سازد .

در این مقاله ، شما با برخی از روشهای بسیار ساده در پیشگیری از ترک خوردگی لب آشنا خواهید شد .

در ابتدا شاید بهتر باشد به برخی از عوامل شایعی که باعث ترک خوردگی لب میشوند اشاراتی داشته باشیم .

عوامل دخیل و شایعی که می تواند منجر به این ضایعه ی زیبایی شود : نوع آب و هوا ( آب و هوای سرد و همچنین هوای خشک ) ، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید ، وزش باد ، کم آبی بدن ، آلرژی های بینی ، تنفس با دهان و همچنین برخی از داروهای خاص ، نظیر داروهای آکنه می باشد .

اما چه اقداماتی باید انجام داد تا دچار مشکل ترک خوردگی لب ها نشویم ؟

ما در اینجا شما را با 5 روش و راهکار بسیار ساده آشنا میکنیم که اگر آنها را رعایت کنید ، در درجه ی اول می توانید از دچار شدن به عارضه ی ترک خوردگی لب در امان باشید و در درجه ی دوم خواهید توانست درصورت دچار شدن به این مشکل ، آن را بهبود بخشید و درمان سازید .

1- آب فراوان بنوشید و همچنین از دستگاه مرطوب کننده ، برای مرطوب نگه داشتن هوای خانه ( درصورت نیاز ) استفاده کنید تا درصد خشکی و ترک خوردگی لب هایتان بسیار کم شود .

2- از زبان زدن و خیس کردن لب ها جدا خودداری کنید ، زیرا یکی از بدترین کارهایی که می ‌توان برای لب ‌های ترک‌ خورده انجام داد ، زبان زدن و خیس کردن مداوم آنهاست .

توضیح : وقتی بزاق دهان بخار می ‌شود ، هر روغن طبیعی که روی لب ‌های شماست را پاک می‌ کند و این امر باعث می شود که لب های شما دچار خشکی و ترک خوردگی گردد .

راه حل این مورد : به ‌جای گزیدن یا زبان زدن لب‌ ها ، با مرطوب کننده‌ های طبیعی ضدحساسیت مانند روغن بادام ، روغن کاکائو و موم ، رطوبت لب‌ ها را حفظ نمایید. ( لازم به توضیح است که اگر مشکل شما ، تورم لب‌ ها‌یتان می باشد ، می توانید مرهمی از ریشه ی زردچوبه که یک ضدالتهاب طبیعی است را درست کرده و مورد مصرف قرار دهید . )

3- ماساژ لب ها با روغن زیتون می تواند برای پیشگیری و همچنین التیام و بهبود ترک خوردگی لب مؤثر باشد .

توضیح : شما می توانید روزانه دو یا سه بار لب ‌هایتان را با روغن زیتون که مرطوب کننده ‌ای ضدالتهاب و حاوی آنتی ‌اکسیدان است ماساژ دهید تا تورمش فروکش کرده و نرم و روان گردد .

4- برای بهبود بخشیدن به ترک خوردگی لب ، میتوانید از تی‌ بگ استفده کنید .

توضیح : لب ‌های ترک خورده و خشک ‌تان را با ۳۰ ثانیه فشردن یک تی ‌بگ خیس خورده میان لبهایتان ( که حاوی چای سیاه است ) نرم و لطیف نگه دارید . پلی فنول‌ های آنتی‌ اکسیدان چای ، به ترمیم سلول‌ های آسیب دیده ی پوست کمک کرده و بازسازی سلولی را سریع‌ تر می‌ نماید . ( اگر لازم بود ، این کار را ۳ تا ۵ بار درهفته انجام دهید. )

5- ساییدن پوست مرده ی لب که این کار هم میتواند به بهبود سریعتر ترک خوردگی لب کمک کند .

توضیح : روی سابی کردن ، یک کار خوب برای لب ‌های ترک‌ خورده محسوب میشود .

راه حل این مورد : بعد از مسواک زدن دندان‌ ها ، با مسواک زدن لب‌ ها ، از شر پوست خشک و بدنمای لب‌هایتان خلاص شوید. بعد از اینکار ، فورا با یک مرطوب ‌کننده ی خوب ، از لب‌ های نرم و جدیدتان محافظت کنید .

مرتبط ها

قالب خبری