جدیدترین مطالب امروز

پیشگیری از بارداری با روشی نوین به کمک آقایان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

پیشگیری از بارداری با روشی نوین به کمک آقایان

شاید دغدغه ی برخی از زوجین ، مسئله ی بارداری باشد ، مسئله ای که باعث شده این افراد به فکر راه حلی برای پیشگیری از بارداری در برهه ای از زمان بیفتند .

همانطور که میدانید روشهای مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد که یا ممکن است اثر آنچنانی نداشته باشد و یا قابل بازگشت نباشد .

به عنوان مثال ، یکی از پرمصرف ترین روش پیشگیری از بارداری با مشارکت آقایان ، استفاده از کاندوم است که این روش همانطور که گفته شد ، جزو روشهایی است که اثر چندانی ندارد و به طور تقریبی سالانه 18 درصد ناکارآمدی و در نتیجه بارداری را به همراه خواهد داشت .

ولی امروز یک خبر خوب برای آن دسته از افرادی داریم که تمایل به پیشگیری از بارداری دارند و نمیخواهند از روشی استفاده کنند که برگشت پذیر نباشد .

طی تحقیقات و پژوهشهایی که در این زمینه انجام شده ، محققان موفق به یافتن راه حلی شده ‌اند که نه به کاندوم ربط دارد و نه اثرش ماندگار است ، راهی که موسوم به واسال ژل می باشد .

واسال ژل ، دارویی است که مستقیما به آلت جنسی مردانه تزریق می ‌گردد و جلوی حرکت اسپرم‌ ها را می ‌گیرد .

در آزمایشی که روی خرگوش‌ ها انجام شده ، این دارو تا 29 روز ماندگاری داشته است و انتظار می ‌رود نمونه ی مناسب آن برای انسان ها تا دو سال دیگر ، یعنی 2018 میلادی به بازار بیاید .

البته یک نکته ی مهم نیز برای این دارو وجود دارد و آن این است که این دارو ، هورمونی نیست ، در حالی که قرص ‌ها و بعضی از ابزارهای پیشگیری مربوط به خانم‌ ها با هورمون‌ ها در ارتباط هستند .

به طور کلی و با پیشرفت علم ، روز به روز روشها و راهکارهایی ایجاد می شوند که چه در زمینه ی پیشگیری از بارداری و چه در حوزه های دیگر ، باعث راحتی بیشتر انسان ها و مهم تر از آن ، کیفیت بالاتر نتایج خواهند شد .

مرتبط ها

قالب خبری