جدیدترین مطالب امروز

پیج امین‌ الدوله گیاهی متفاوت و مؤثر در درمان های طب سنتی !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

پیج امین‌ الدوله گیاهی متفاوت و مؤثر در درمان های طب سنتی !

اسم جالبی دارد ! پیج امین‌ الدوله ؛ گیاهی دارویی که طبق آزمایشات متعددی که روی آن انجام شده ، ثابت کرده است که میتواند در طب سنتی و درمان های گیاهی بسیار شگفت آور عمل کند !

طبق تحقیقاتی که روی گیاه پیج امین‌ الدوله ، انجام گرفته است ، مشخص شده که عصاره ی گیاه پیج امین‌ الدوله ، موادی را رها می‌ کند که حتی قادر است با آنفلوانزا هم مقابله کند . به باور پژوهشگران این تحقیق ، نوشیدن دمنوش این گیاه قادر است ویروس آنفلوانزا را نابود سازد !

به گزارش دیلی تلگراف ، در این پژوهش ، این گیاه جوشیده و سپس به موش‌ ها خورانده شد و مشاهده شد که اثرات ویروس آنفلوانزا را در موش‌ ها متوقف کرده و به‌ طور مؤثری به‌ عنوان یک پنی‌ سیلین ویروسی عمل می‌ کند .

چندین قرن است که چینی ‌ها ، هنگام ابتلا به بیماری آنفلوانزا و برای مقابله با عوارض آن ، دمنوش گیاه پیج امین‌ الدوله را می ‌نوشند ، اما به گفته ی پژوهشگران ، این تحقیق اولین مدرک علمی برای تأیید این سنت قدیمی چینی است .

آزمایش‌ ها نشان می ‌دهد که این دمنوش می‌ تواند علیه انواع متفاوت ویروس آنفلوانزا که در سال‌ های اخیر سبب ترس سازمان بهداشت جهانی شده بود ( ازجمله H۱N۱، آنفلوانزای اسپانیایی و آنفلوانزای پرندگان ) مبارزه نماید .

پژوهشگران دانشگاه نانجینگ چین نشان داده‌ اند که بعد از نوشاندن جوشانده پیج امین‌ الدوله به موش‌ها ، مولکولی به نام MIR۲۹۱۱ از دمنوش استخراج شد و جذب رگ‌ های خونی و بافت ریه ی جانور گشت . ( لازم به توضیح است که همین مولکول ، با متوقف کردن دو ژنی که توسط ویروس آنفلوانزا برای تولید مثل خودش استفاده می‌ شود ، انواع گوناگون ویروس آنفلوانزا را سرکوب می‌ کند . )

نتایج این پژوهش در ژورنال Cell Research منتشر شده و نشان می‌ دهد که این ماده می ‌تواند مرگ ‌و میر حاصل از آنفلوانزای پرندگان را در موش‌ ها کاهش دهد و به جلوگیری از سرایت انواع دیگر ویروس‌ های آنفلوانزا ازجمله H۱N۱ کمک کند .

دانشمندان می‌ گویند که آزمایش‌ هایشان اولین موردی است که نشان می ‌دهد یک محصول طبیعی می‌ تواند به ‌طور مستقیم ، یک ویروس را نشانه برود ؛ هرچند هنوز این اثر در انسان‌ ها به اثبات نرسیده است .

از حدود یک قرن پیش که فلمینگ ، پنی‌ سیلین را کشف کرد ، آنتی‌ بیوتیک‌ ها برای هدف قرار دادن عفونت‌ های باکتریایی – ویروسی مورد استفاده واقع شده‌ اند و جان میلیون ‌ها نفر را نجات داده ‌اند . یکهزار سال است که مردم چین ، جوشانده ی این گیاه را برای درمان عفونت‌ های ویروسی آنفلوانزا می ‌نوشند و این پژوهش نشان می ‌دهد که عملکرد ضد ویروسی جوشانده گیاه پیج امین‌ الدوله ، طیف گسترده ‌ای از ویروس ‌ها را دربر می ‌گیرد .

منتظر کشف های جدیدی از این گیاه شگفت آور باشید .

الهام گرفته از شفاآنلاین

مرتبط ها

قالب خبری