جدیدترین مطالب امروز

پیاز و تأثیر آن برای داشتن موهایی پرپشت و ضخیم

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

پیاز و تأثیر آن برای داشتن موهایی پرپشت و ضخیم

نوعی خوردنی از خانواده سبزی ها ، با نام پیاز که به دلیل ایجاد بوی نامطبوع در دهان ، مصرف آن مورد غفلت واقع می شود . در این مطلب رابطه ی پیاز با مو را بررسی خواهیم کرد !

شاید برای عده ای که از خواص معجزه آسای پیاز اطلاع چندانی ندارند مورد سئوال باشد که پیاز چه رابطه ای می تواند با موی افراد داشته باشد ؟

از آنجاییکه خیلی از انسانها با مشکل ریزش مو و کم پشتی مو مواجه اند و از طرفی هم تلاش بسیاری می کنند که با مصرف داروهای خوراکی و انواع ویتامین‌ ها ، موهای زیبا و پرپشتی داشته باشند ، ولی متأسفانه در اغلب موارد تلاشها نتیجه ی کاملا رضایت بخشی نمی دهد و در نهایت این افراد ، موهای نازک و بی ‌حالتی دارند !

راهکاری که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ، شاید بیشتر به درد افرادی بخورد که تا به حال از هیچگونه روش و یا داروی شیمیایی و گیاهی ، نتیجه ی درستی نگرفته اند و دنبال راهکار دیگری هستند که بتواند به آنها کمک کند .

پیاز راهکاری است که برخی از محققان به آن اشاره داشته اند .

به عقیده ی برخی از محققان که در خصوص بیماری های پوست و مو تحقیق کرده اند ، یکی از راه هایی که می تواند به ریزش مو کمک قابل توجهی کند ، مصرف پیاز است . پیاز علاوه بر درمان ریزش مو و افزایش رشد مو ، برای ضخیم تر شدن و پرپشت کردن موها نیز مؤثر است ؛ البته به شرط آنکه به طرز صحیحی مورد مصرف قرار گیرد .

توصیه به مصرف پیاز از چند جهت می تواند مقرون به صرفه تر باشد : اول اینکه در دسترس عموم مردم می باشد و قیمت آنچنانی هم ندارد و علاوه بر آن می تواند شما را از شر مصرف داروها و روش های شیمیایی و بعضا گران هم خلاص کند ، از طرفی از آنجاییکه یک ماده ی طبیعی و خوراکی است ، تبعات سوء هم نخواهد داشت .

حال درخصوص دلیل مصرف پیاز و تأثیر آن در جلوگیری از ریزش مو و همچنین داشتن موهایی پرپشت و ضخیم هم اشاره ای خواهیم کرد :

پیاز به علت داشتن گوگرد ، محرک مو می باشد . به اینصورت که آب پیاز گردش خون را در سر زیاد می‌ کند و آنتی ‌بیوتیک موجود در آن ، تمام باکتریهایی که در پوست سر وجود دارند و باعث ریزش مو می ‌شوند را از بین می ‌برد.

شما با 4 روش زیر می توانید از پیاز به عنوان ناجی موهای خود بهره ببرید :

1- آب پیاز خام

روش و مراحل مصرف :

الف : یک یا ۲ عدد پیاز را در آبمیوه ‌گیری بریزید و آب آن را بگیرید و پوست سرتان را کاملا با آن ماساژ دهید .
ب : مطمئن شوید آب پیاز به تمام پوست سرتان رسیده است .
ج : به مدت ۳۰ دقیقه از کلاه پلاستیکی رنگ مو استفاده کنید و بگذارید آب پیاز کاملا به پوست سرتان نفوذ کند .
د : مثل همیشه موهای سرتان را در حمام بشویید .

( این کار را ۳ بار در هفته به مدت ۶ تا ۸ هفته انجام دهید . )

2- پالپ پیاز

روش و مراحل مصرف :

این روش ، مشابه روش قبل است ، با این تفاوت که چنانچه آبمیوه گیری ندارید و یا به هر دلیلی مایل به ریختن پیاز در آبمیوه گیری نیستید ، می توانید پیاز را رنده کنید و از آب و پالپ و تکه‌ های پیاز با هم استفاده کنید .

3- ترکیب پیاز با عسل

روش و مراحل مصرف :

الف : یک چهارم فنجان آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کنید .
ب : این مخلوط را روی موی خشک ماساژ دهید .
ج : بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند و بعد موهایتان را بشویید.

4- شامپوی پیاز

روش و مراحل مصرف :

( این روش برای افرادی توصیه می شود که از بوی پیاز متنفرند و 3 روش فوق برای آنها کارآمد نیست . )

این افراد بایستی چند تکه پیاز آبدار را در بطری شامپوی خود بریزند و برای ۲ تا ۳ هفته ، روزی ۲ بار آن را خوب تکان دهند . بعد از ۳ هفته ، شامپوی پیاز آنها آماده است ، که می‌ توانند به طور معمولی از آن استفاده کنند . ( با این روش که : مانند شامپوهای معمولی ، مقداری از شامپوی پیاز را کف دست ریخته و آن را به موهای خود منتقل کنید و بعد از چند دقیقه ماساژ روی سر ، موهایتان را خوب آبکشی نمایید . )

البته در خصوص شامپوی پیاز ، بایستی این نکته هم بیان شود که : این روش نسبت به 3 روش فوق ، از تأثیر گذاری نسبتا کمتری برخوردار است .

مرتبط ها

قالب خبری