جدیدترین مطالب امروز

پیاز نوعی ماده ی خوراکی یا پزشکی برای بدن ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

پیاز نوعی ماده ی خوراکی یا پزشکی برای بدن ؟

استفاده از پیاز ، برای درمان برخی از بیماری ها راه بسیار خوبی است ، که ما در این مقاله قصد داریم ، برخی از بیماریهایی که با پیاز درمان پذیرند را معرفی کنیم .

همانطور که می دانید ، پیاز یکی از گیاهان سرد سیر به شمار می آید که از خانواده ی پیازیان است ؛ این گیاه قدیمی دارای خواص و فواید بسیار زیادی است که از جمله ی آنها می توان به درمان بعضی از بیماری ها اشاره داشت .

اگر تا به حال از پیاز به عنوان یک ماده ی خوراکی و در کنار بعضی از غذاها استفاده می کردید ، این خبر را باید بدهیم که پیاز گیاهی است که می توان آن را حتی به عنوان یک جایگزین برای داروهای شیمیایی نیز به شمار آورد .

در ادامه با 5 بیماری که می توانید با استفاده از پیاز ( البته با دستورالعمل های خاص خود ) درمانشان کنید ، آشنا خواهید شد ، روش هایی که از لحاظ اقتصادی هم ، بسیار کم خرج و مفید هستند .

اول ، درد شکم :
یکی از مشکلاتی که ممکن است در اثر مصرف غذاهایی با چربی زیاد ، نظیر : کله پاچه برای افراد رخ دهد ، درد شکم است که برای رفع آن می توان از پیاز استفاده نمود ؛ برای اینکار میتوانید پیاز را به دو قسمت تقسیم کرده ، سپس در آب جوش جوشانده و به میزان 1 الی 2 قاشق غذاخوری در هر یک ساعت میل نمایید .

دوم ، تنگی نفس و یا خس خس :
چنانچه دچار تنگی نفس هستید هم می توانید از پیاز به عنوان یک مرهم استفاده کنید ؛ به اینصورت که بایستی پیاز را به قطعه های کوچک تقسیم کنید و با مقداری روغن نارگیل یا روغن زیتون ترکیب کنید ، سپس ترکیب حاصله را روی سینه ی خود بگذارید .

سوم ، سرفه یا گلو درد :
درمان این بیماری به وسیله ی پیاز ، به این شکل است که ابتدا باید پیاز را به دو نیم تقسیم کنید و مقداری شکر روی آن بریزید ، سپس به مدت زمان یک ساعت صبر کنید ؛ پس از اینکه شکر به طور کامل جذب پیاز شد ، آن را میل نمایید .

چهارم ، زخم :
از آنجاییکه پیاز دارای آنتی اکسیدان ( ترکیباتی که باعث محافظت در برابر آسیب های سلولی ناشی از مولکول هایی به نام رادیکال آزاد می شوند ) می باشد ، می توان از آن به عنوان مرهم و به نوعی بند آورنده ی خون استفاده نمود ؛ فقط کافی است که در هنگام خون ریزی ، یک تکه پیاز را در جای زخم قرار دهید . ( به همین راحتی ! )

پنجم ، تهوع :
بسیاری از افراد ، حالت تهوع را یکی از بدترین حالت هایی می دانند که ممکن است به انسان دست دهد ، شما می توانید با استفاده از آب پیاز و نعناع این مشکل را برطرف کنید ؛ برای اینکار ، ابتدا مقداری آب پیاز و آب نعناع آماده کنید ، سپس یک قاشق از آب پیاز آماده شده را میل کنید و 10 دقیقه بعد ، یک قاشق نیز از آب نعناع بنوشید ؛ با این روش ، حالت تهوع شما به شکلی کاملا طبیعی برطرف خواهد شد .

مرتبط ها

قالب خبری