پیاده روی چه فوایدی برای سلامت افراد بهمراه دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 8, 2020
پیاده روی چه فوایدی برای سلامت افراد بهمراه دارد ؟

در این مقاله قصد داریم از فواید پیاده روی سریع برای افراد با مشغله شغلی زیاد بگوییم ؛ پیشنهاد میکنیم اگر شما هم وقت ورزش کردن ندارید این مقاله را از دست ندهید !

اگر وقت و زمان پیاده روی ندارید پیشنهاد می کنیم سرعت پیاده روی و راه رفتن خود را افزایش دهید افرادی که شاغل هستند و وقت زیادی برای ورزش ندارند می توانند از پیاده روی سریع کمک بگیرند !

برای رسیدن به سلامتی بی تحرکی را کنار بگذارید و قدم های بلندتر و با سرعت بیشتر بردارید تا به هدف خود که تناسب اندام و افزایش سوخت و ساز بدنتان است برسید ؛ در ادامه به راهنمایی های مؤثر در این خصوص توجه فرمایید .

در صورتی که نمی‌توانید 10 هزار قدم در روز پیاده روی کنید، می‌توانید تعداد قدم‌ها را کمتر کنید و بر سرعت خود بیفزایید تا به همان میزان فایده ببرید.

متخصصان ورزش پیشنهاد می‌کنند که افراد برای داشتن سلامتی در روز 10 هزار قدم پیاده روی کنند. بسیاری افراد نمی‌توانند به این هدف برسند زیرا زمان کافی برای این میزان پیاده روی را ندارند.

متخصصان اعلام کرده‌اند که افراد می‌توانند 3 هزار قدم در روز نیز پیاده روی کنند اما باید سرعت خود را افزایش دهند و شدت ورزش را بیشتر کنند تا همان میزان فایده ببرند.

یکی از متخصصان در این‌باره می‌گوید : هنگامی که بحث بر سر پیاده روی است هر چه بیشتر قدم بردارید بهتر است. با این حال می‌توانید با افزایش سرعت و شدت پیاده روی و برداشتن قدم‌های کمتر نیز به نتیجه برسید.

نتایج این بررسی‌ها در مجله پزشکی و علم ورزش منتشر شده است. پیاده روی یکی از بهترین روش‌ها برای رسیدن به سلامتی است. این ورزش نیاز به تجهیزات خاص ندارد و افراد با وضعیت بدنی متفاوت می‌توانند این ورزش را انجام دهند. انجام پیاده روی هرچند کم، بهتر از داشتن زندگی ساکن است. پیشنهاد شده است که هر فرد در طول هفته 150 دقیقه ورزش کند. اگر بتوان با سرعت بیشتر در طول روز پیاده روی کرد می‌توان از فواید برداشتن 10 هزار قدم در روز با تعداد قدم‌های کمتری بهره برد.

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری این مطلب در :