جدیدترین مطالب امروز

پول ضامنی برای ایجاد و ماندگاری احساس شادی ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

پول ضامنی برای ایجاد و ماندگاری احساس شادی ؟

مبحثی بسیار شیرین برای عده ی زیادی از افراد دنیا !!! چیزی تحت عنوان پول ، که تقریبا همه ی آدمهای روی کره ی زمین ، به دنبال آن هستند . شما چطور ؟

امروز در قالب یک مقاله ی آزاد ، قصد داریم درخصوص پول و رابطه ی آن با شادی انسان ها صحبت کنیم و در آخر ، یک نتیجه گیری کلی ، از کلیت این مبحث داشته باشیم .

به طور کلی ، هیچ فردی در روی کره ی زمین نیست که ادعا کند ، پول چیز بدیست ، حتی اگر جزو افرادی باشد که پول برایش مهم نباشد ، ولی هیچگاه به طور مطلق منکر خوب بودن پول نخواهد شد .

چیز مسلم این است که پول ، یکی از ابزار اساسی بشر در جهان امروز است ، جهانی که تمامی نیازهای حیاتی و مادی افراد ، نظیر خرد و خوراک ، پوشش ، تحصیل و … نیازمند پول است .

در میان افراد مختلف روی کره ی زمین ، می توان چهار سطح کلی را برای مقیاس پول در نظر گرفت : 1- ابر پول دارها ، 2- پول دارها ، 3- متوسط ها ، 4- فقرا و افراد زیر خط فقر

افرادی که در دسته ی اول و به اصطلاح ، ابر پول دارها قرار میگیرند ، در کل جهان ، تعداد زیادی نیستند ، این افراد ، آنقدر پول دارند که شاید تصور میزان پول آن ها برای اکثر آدمهای روی کره ی زمین هم غیرممکن باشد .

دومین گروه ، پول دارها که تعدادشان ، خیلی بیشتر از ابر پول دارها می باشد ، طوریکه در هر کشور و شهری ، می توان ردپایی از این افراد پیدا کرد .

سومین گروه که به متوسط ها نام نهاده شدند ، تنها گروهی می باشند که در کل جمعیت کره ی زمین ، بیشترین تعداد را به خود اختصاص میدهند ، در میان این افراد ، کسانی هستند که شب و روز در تلاش اند که به دسته ی پول دارها بپیوندند و بعضا دیده شده که برخی از این افراد ، با اینکه پولی به اندازه ی پول دارها ندارند ، ولی طوری رفتار می کنند که بقیه احساس کنند این افراد ، در گروه پول دارها هستند نه متوسط ها !

بحث بر سر گروه متوسط ها ، بسیار زیاد است ، ولی در حوصله ی این مبحث نمی گنجد ، فقط در همین حد که این گروه اگر هوش اقتصادی خود را در جهت درست به کار گیرند ، میتوانند به جرگه ی پول دارها بپیوندند ، اما متأسفانه حوصله ی پول دار شدن را ندارند و در همان سطح متوسط باقی می مانند !!!

اما گروه انتهایی ، یعنی فقرا و افراد زیر خط فقر ، گروهی که شاید مستقیم و غیرمستقیم ، سکوی پرتاب عده ی زیادی از همین پول دارها و ابر پول دارهای روی کره ی زمین باشند ،

این دسته ، متأسفانه ضعیف ترین اقشار جامعه در هر کشوری هستند ، طوریکه شاید درآمد آنها در یک ماه ، یا حتی یک سال ، به اندازه ی خرج کرد روزانه ی یک فرد پولدار هم نباشد !

در میان این افراد ، افرادی هم هستند که جزو متوسط ها و حتی پول دارها بوده اند و بر حسب اتفاق و یا حادثه ای ، به این سطح تنزل کرده اند ، ولی چیزی که مهم است ، نیاز این افراد ، به داشتن پول برای گذراندن احتیاجات روزانه ی آنهاست .

مقصود از بیان و توضیح این 4 سطح ، این بود که خواستیم به بحث اصلی این مطلب یعنی پول و رابطه ی آن با احساس شادی برسیم .

خیلی از افراد ، عقیده دارند که پول ، شادی نمی آورد ، ولی آیا همین افراد از خود پرسیده اند که بی پولی ، شادی آور است ؟

مبحث شادی ، شاد بودن و ماندگاری این احساس ، هیچ ربطی به داشتن و یا نداشتن پول ندارد ؛

عده ای هستند که با پول داشتن ، شادند
عده ای هستند که با اینکه جزو افراد متوسط هستند و پول آنچنانی ندارند ، باز هم شادند
عده ای بی پول اند ، ولی باز شادند

و دقیقا نقطه ی مقابل همه ی این مثال ها هم وجود دارد ؛

عده ای با اینکه ابر پول دار هم هستند ، شاد نیستند
عده ای در کمال پول داری ، شاد نیستند
عده ای متوسط هستند و شاد نیستند
و عده ای هم در نداری ، شاد نیستند

و اما نتیجه گیری کلی از این مبحث :

پول همانطور که میتواند برای عده ای اسباب شادی را فراهم کند و شادی آور باشد ، برای عده ای دیگر ، قادر به ایجاد این احساس نیست .
پول چرک کف دست نیست !
پول ابزار بسیار خوبیست ، اگر از راه درست به دست آید و در جهت درست مصرف شود .
پول میتواند احساس امنیت بیاورد .
و در انتها ، پول لازمه ی ساخت و ادامه ی جهان امروز است .

مرتبط ها

قالب خبری