جدیدترین مطالب امروز

پوست میوه ها و جایگاه آن در سلامتی افراد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

پوست میوه ها و جایگاه آن در سلامتی افراد

شما دوست دارید میوه ها را با پوست بخورید یا بدون پوست ؟ اصلا از اهمیت و جایگاه پوست میوه ها در سلامتی افراد چیزی شنیده اید ؟ یک دلیل برای اثبات این گفته کافیست !

این باور برای خیلی از ما وجود دارد که میوه را نباید با پوست خورد ، حالا به دلایل مختلف !!!

گاه به این دلیل که اعتقاد داریم هضم آن مشکل بوده و ایجاد دلدرد میکند و یا به دلیل استفاده از سموم شیمیایی مختلف هنگام پرورش میوه ها ، معتقدیم به هیچ وجه این سموم به طور کامل از سطح پوست میوه پاک نمی شوند و … .

البته این باورها اشتباه نیست و کاملا صحیح میباشد ! ولی شعاری که ما در یک جم به آن پایبندیم و احتمالا در برخی متن های نگارشی این تارنما با آن برخورد کرده اید ، اینست که هیچ چیز مطلق نیست و مطمئنا برای هر چیزی در این دنیا راه حلی وجود دارد ، این مسئله ی به این کوچکی که جای خود دارد !

میدانیم که میدانید راه اطمینان پیدا کردن از سالم بودن میوه ها ، شستشو و ضدعفونی کردن آنهاست و ما این قصد را نداشتیم که این موضوع را در خصوص پوست میوه ها به شما متذکر شویم .

همانطور که در عنوان نیز اشاره شده است مقصود ما از طرح این موضوع ، اشاره به اهمیت و جایگاه پوست میوه در سلامتی انسانهاست . ( نکته ای که شاید برخی افراد از آن غافل شوند . )

شاید جالب باشد بدانید که پوست میوه ی برخی از میوه ها ، از خود آن میوه هم خواص بیشتری دارد . حتما میپرسید چرا ؟

تنها دلیلی که کاملترین دلیل برای اثبات این گفته میباشد ، نور خورشید است ! بله نور خورشید .

از آنجاییکه نور خورشید ، فواید زیادی در خود دارد و برخی میوه ها به خاطر شرایط جغرافیایی و نوع کشت آنها ، بیشتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند و پوست آنها اولین و بهترین جا برای این تابش است ، در نتیجه خواص بیشتری حتی نسبت به خود میوه در خود ذخیره میکنند .

همانطور که میدانید و قابل به یادآوری نیست ، نور خورشید علاوه بر انرژیهای مفیدی که دارد یکی از مفیدترین منابع برای دفع برخی سرطان ها و همچنین محافظ خوبی برای پوست میباشد که اگر از این امر غافل شویم خود را از فواید آن محروم ساخته ایم . ولی چنانچه قبل از مصرف و بهره مندی از خواص پوست میوه ها ، زمان کافی را برای ضدعفونی کردن آن ها اختصاص دهیم ، دیگر جای هیچگونه نگرانی نیست .

البته نباید این نکته ناگفته بماند که برای برخی از افراد که ذائقه ی حساس تری دارند ، خوردن میوه ها با پوست توصیه نمیشود ، هر چند که به خوبی نکات بهداشتی هم در شستشوی آنها رعایت شده باشد ولی این افراد به دلیل همان حساس بودن ذائقه ، ممکن است دچار دلدرد یا برخی مشکلات دیگر شوند .

ضمنا خوردن میوه هایی با پوستهای ضخیم هم اصلا توصیه نمیشود ، زیرا در اکثر مواقع ، ایجاد دلدرد میکند .

مراقب سلامتی خود باشید .

مرتبط ها

قالب خبری