پوست سیب راه حلی مؤثر برای درمان مشکلات کبدی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 20, 2016
پوست سیب راه حلی مؤثر برای درمان مشکلات کبدی

افرادی که احیانا به مشکلات کبدی مبتلا هستند و دارای کبدی چرب می باشند ، مصرف پوست سیب به همراه خود این میوه را فراموش نکنند ! با ادامه ی این مقاله همراه ما باشید .

از آنجاییکه سیب ، دارای خواص درمانی متعدد و زیادی می باشد ، می توان آن را دستیار سلامتی دانست ؛ یک دستیار کامل که سبب پیشگیری و یا کنترل و مهار بسیاری از بیماری های عجیب و غریب عصر حاضر می گردد . خواصی که این میوه دارد ، تا حدی گسترده است که پوستش را نیز شامل شده ، طوریکه پوست سیب هم ، درمانگری مجزا ، در کنار خود این میوه به شمار می رود .

با توضیحات مختصر بالا دریافتیم که یکی از قسمت های مهم سیب ، پوست آن است ؛ پوست سیب درکنار دیگر خواصی که دارد ، برای درمان مشکلات و ناراحتی های کبدی نیز بسیار مؤثر است .

اگر در طول هر شبانه روز ، یک عدد سیب به همراه پوست آن میل می کنید ، بد نیست بدانید که خیلی بیشتر از سایر افراد ، از ابتلا به بیماری کبد چرب در امان هستید .

طبق مطالعه ای که اخیرا در دانشگاه آیووا واقع در ایالات متحده ی آمریکا انجام گرفته ، ثابت شده است که پوست سیب به همراه خود این میوه ، بهترین ماده برای مهار چاقی و بهبود بیماری کبد است .

همانطور که میدانید ، کبد چرب ، یک بیماری جدی و خطرناک است که وقتی چربی موجود در کبد ، بیش از 10 درصد گردد ، ایجاد می شود و علائم آن در ابتدا ، خاموش است و در مراحل شدیدتر ، سبب ابتلا به بیماری هایی چون سرطان کبد و سیروز کبدی می گردد .

در پوست سیب ، ماده ای به نام اسید اورسولیک وجود دارد که سبب ذخیره ی چربی قهوه ای در بدن شده و با افزایش دما در ماهیچه ها و عضلات ، چربی سوزی می کند ، این روند ، باعث کاهش خطر ابتلا به چاقی و دیابت می شود و درنتیجه از بروز کبد چرب پیشگیری می کند و درصورت ابتلا به این بیماری ، آن را مهار می سازد .

علاوه بر موارد بالا که به آن اشاره شد ، پوست سیب ، سبب کاهش وزن ، اختلالات قلبی – عروقی ، انسداد عروق کرونل و همچنین حملات قلبی و فشار خون می شود ( بی علت نیست که از این میوه ، به عنوان یک میوه ی بهشتی در قرآن هم یاد شده است . )

البته لازم به توضیح است که افزایش فعالیت بدنی ، اتخاذ سبک زندگی صحیح و پیروی از یک برنامه ی غذایی مغذی و سالم ، بهترین روش برای درمان بیماری های کبدی و به طور خاص ، کبد چرب است .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , , ,