جدیدترین مطالب امروز

پوسته ی نوک انگشتان را با 15 روش کلیدی رفع کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

پوسته ی نوک انگشتان را با 15 روش کلیدی رفع کنید

پوسته شدن نوک انگشتان یک نمونه از شایع ترین بیماری های ناشی از کمبودها می باشد ؛ کمبودهایی همانند کلسیم ، شما می توانید برای رفع پوسته ی نوک انگشتان خود از این نکات بهره ببرید .

15 روش کلیدی برای رفع پوسته ی نوک انگشتان

1ـ آب گرم

آب گرم مرهمی مفید برای رفع پوسته ی نوک انگشتان .
مصرف آب گرم به تنهایی می تواند بسیار مفید باشد اما اگر با مواد نرم کننده ی طبیعی مانند : عسل و روغن زیتون ترکیب شود توانایی منحصر به فردی برای درمان این بیماری پیدا می کند .

2ـ مصرف نرم کننده بعد از شست و شوی دست ها

در زمان هایی ممکن چند بار در روز دستان خود را بشویید ، این شست و شو می تواند عواقبی داشته باشد ؛ اگر بعد از شست و شو ، دستان خود را با نرم کننده های طبیعی مانند روغن زیتون چرب کنید می توانید از به وجود آمدن حالت منفی این کار جلوگیری کنید .

3ـ خشک نمودن آرام دست ها

شیوه ی خشک کردن دست ها در پوسته شدن آن ها نقش بسیار مهمی دارد ، بعضی از افراد دست های تر خود را به لباس و یا حوله ی زبر برای خشک شدند می زنند که اصلا برایشان خوب نیست ، چند نکته ی کلیدی برای خشک کردن دست ها :

– خشک کردن دست ها به آرامی انجام شود
– ماندن کمی رطوبت بر روی دست ها
– استفاده از حوله و یا پارچه های نرم برای خشک کردن دست ها

4ـ خیار و تأثیرات آن بر روی پوست

خیار با خواصی ( ضدالتهاب و درمان کننده ی پوست ) که در خود جای داده است توانایی بسیاری در درمان سلول پوست های آسیب دیده دارد ؛ برای استفاده از خیار آن را قطعه قطعه کرده و روی پوست بگذارید :
– تأمین رطوبت پوست ، کاهندگی التهاب پوست و بهبود سلول های تخریب شده از خواص این خیار محسوب می شود .

5ـ مصرف روغن زیتون

روغن زیتون به دلیل داشتن امگا 3 و دیگر اسیدهای چرب ، برای رفع پوسته ی نوک انگشتان بسیار مفید می باشد ؛ شما می توانید دستان خود را با روغن زیتون و آب ولرم بشویید ، از روغن زیتون به عنوان پماد دست هم استفاده می شود .

6ـ نوشیدن آب

به وجود آمدن پوسته ی نوک انگشتان می تواند از کم آبی بدن باشد ، برای رفع کم آبی بدن ، روزانه باید 7 تا 8 لیوان آب مصرف کنید ، زیرا مصرف آب توانایی دفع سموم را دارد .

7ـ مصرف جوی دوسر

برای مصرف جوی دو سر می توانید آن را در یک کاسه ریخته و با آب گرم مخلوط کنید ، بعد از ترکیب این دو دستان خود را درون کاسه فرو ببرید ، این کار باعث از بین رفتن سلول های مرده ی پوست می شود .

8ـ خواص درمانی شیر

ترکیب شیر گرم با عسل ، ترکیبی شگفت انگیز برای درمان پوسته ی نوک انگشتان ؛
اگر می خواهید از این ترکیب استفاده کنید ، سعی نمائید آن را به طور مداوم انجام دهید .

9ـ آب نعناع درمانگری طبیعی

آب نعناع برای نابودی پوسته ی نوک انگشتان بسیار مفید می باشد ؛ شیوه ی استفاده ی صحیح از آب نعناع این گونه است :
ابتدا آب نعناع را قبل از خواب بر روی قسمت پوسته شده می گذارید ، این کار باید تا زمانی که از خواب بلند می شوید ادامه داشته باشد .

10ـ آلوئه ورا گیاهی معجزه گر

استفاده از شیره ی آلوئه ورا می تواند راه حلی مناسب برای رفع پوسته ی نوک انگشتان باشد زیرا آلوئه ورا توانایی هایی همانند : تسکین درد ، خنک کنندگی ، ضد التهاب ، سم زدایی و بر طرف کننده ی خشکی ها و زبری های پوست را داراست .

11ـ مصرف عسل

عسل همانند روغن زیتون مرطوب کننده ای طبیعی می باشد که دارای خواص بسیار زیادی است ، مخلوط عسل با شیرگرم را می توان به دو صورت استفاده کرد :
1ـ این ترکیب را بخورید
2ـ آن را بر روی پوست خود بمالید

12ـ موز

موز با استفاده از پتاسیم ، سایر املاح و ویتامین های دیگر توانایی بهبود پوست فلسی را داراست .

13ـ خواص بعضی از خوراکی های چرب

بعضی از مواد غذایی چرب ضمن اینکه ضرر کمتری نسبت به دیگر مواد غذایی چرب دارند خاصیت درمان و یا کمک به درمان بعضی از بیماری ها را در خود جای داده اند ؛ به طور مثال :
غذاهای پخته شده با روغن زیتون و یا چربی موجود در گوشت لخم خاصیت بهبود پوسته ی نوک انگشتان را دارند .

14ـ فعالیت بیشتر خون در بدن

افزایش سرعت گردش خون برای بدن بسیار مفید است ، برای افزایش سرعت گردش خون می توانید ورزش هایی مناسب با این زمینه انجام دهید ؛ گردش سریع خون دارای خواصی از قبیل : افزایش سرعت بهبود سلول های پوستی و سم زدایی بدن می باشد .

15ـ کنترل استرس بدن

می توان گفت استرس سر منشاء بسیار از بیماری هاست ؛ برای کنترل استرس شما باید استراحت کافی و تمرکز داشته باشید ، بهترین روش کسب آرامش و یا تمرکز ارتباط با خدا از طریق نماز است .

مرتبط ها

قالب خبری