جدیدترین مطالب امروز

پمبرولوزومب دارویی برای درمان سرطان پوست !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

پمبرولوزومب دارویی برای درمان سرطان پوست !

وقتی صحبت از سرطان می شود از هر نوعی که باشد ، شاید نگرانی و ترس را برای فرد بوجود آورد ، ولی در این مقاله با داروی پمبرولوزومب آشنا می شوید که درمانی برای سرطان پوست است

نام این دارو ، پمبرولوزومب ( Pembrolizumab ) می باشد که شاید نامی با تلفظ تقریبا سخت داشته باشد ، ولی راه حل درمانی یکی از شایع ترین سرطان ها ، یعنی سرطان پوست می باشد .

یک بیمارپوستی که دچارمرگبارترین نوع سرطان پوست شده بود ، با تزریق پمبرولوزومب شانس زنده ماندن پیدا کرد و نجات یافت ، تاکنون داروی پمبرولوزومب روی ۴۱۱ بیمار با سرطان پوست پیشرفته «ملانوما» آزمایش شده ونتایج مطلوبی داشته است

این داروی جدید همچنین توانسته مردی را که در اثر سرطان پوست در حال مرگ بود، نجات دهد .

پزشکان درخصوص پمبرولوزومب می گویند این مرد بریتانیایی به دلیل سرطان پیشرفته پوست فقط یک ماه برای زندگی وقت داشته اما پس از استفاده از این داروی جدید، درمان شده است.

سایت «دیلی میل» هم نوشته، این داروی جدید ۶ ماه به خون این مرد ۴۰ ساله تزریق می شده و پس از ۳ ماه، تومورهایش تقریبا از بین رفته اند و نشانی از بازگشت آنها هم دیده نمی شود . نامی از این بیمار برده نشده اما «دیوید چائو»، پزشک او می گوید: « نمی توانیم با قطعیت بگوییم که او درمان شده اما خیلی خوب پیش می رود… او می دانست که اگر مداوای موثری صورت نگیرد، احتمال نجاتش زیاد نیست، شاید چند ماه.»

دکتر چائو ادامه داد:« پمبرولوزومب یکی از چند داروی جدیدی است که از این نوع ساخته شده. این آزمایشات اولیه نشان می دهند که این داروها، انتظارات را به طرز مضحکی سریع برآورده می کنند. بعضی از نتایج، شگفت انگیز هستند؛ تقریبا فک آدم را به زمین می چسبانند و این داروها شاید بتوانند برای خیلی از سرطان های متفاوت استفاده شوند ، از جمله آنهایی که مداوای شان سخت است ، مثل سرطان ریه .»

داروی پمبرولوزومب روی ۴۱۱ بیمار با سرطان پوست پیشرفته «ملانوما» آزمایش شده. در حالی که فقط ۱۰ درصد از مردها و ۳۵ درصد از زن ها با این بیماری پیشرفته ، بیش از یک سال دوام می آورند، در این روش جدید ۶۹ درصد از بیماران پس از یک سال هنوز زنده هستند .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری