پماد قارچ راه حلی مؤثر برای کنترل بیماری ام اس

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 14, 2018
پماد قارچ راه حلی مؤثر برای کنترل بیماری ام اس

پماد قارچ می تواند یکی از راه حل های مؤثر به منظور کنترل و درمان بیماری ام اس ( MS ) باشد ؛ در این مقاله به این وجه از پماد قارچ بیشتر خواهیم پرداخت .

پماد قارچ می تواند به از بین بردن حملات MS و احتمالا کاهش سرعت این بیماری کمک کند.
فیزیوتراپی و درمان های دیگر نیز به کنترل علائم و بهبود کیفیت زندگی کمک میکنند .

به گزارش بی ‌بی ‌سی ، دو داروی رایج ، یکی برای درمان عفونت قارچی پا و دیگری برای اگزما، ممکن است برای ام‌اس یا فلج‌ چندگانه مفید باشند. استفاده از این داروها در تحقیقات انجام گرفته بر روی حیوانات نتایج امیدبخشی را به همراه داشته است.

ام‌اس یک بیماری عصب‌شناختی است که بر اثر آسیب‌دیدگی میلین ایجاد می‌شود. میلین لایه‌ی حفاظتی فیبرهای عصبی است.

محققان در این پژوهش چند دارو که برای مشکلات پزشکی دیگر کاربرد داشتند را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادند تا به واسطه‌ی آن‌ها سلول‌های بالغی تولید شود که به جایگزینی میلین آسیب دیده کمک می‌کنند.

در روند تحقیق مشخص شد یکی از مواد شیمیایی اثربخش میکونازول است. میکونازول یک ماده‌ی فعال است که در برخی از کرم‌های ضدقارچی که برای درمان عفونت قارچی پا کاربرد دارد وجود دارد.

محققان متوجه شدند که این ماده موجب افزایش سلول‌های تولیدکننده میلین در مغز موش‌ها می‌شود. میکونازول همچنین در ترمیم صدمات وارد شده به میلین در موش دچار ام‌اس نیز مفید واقع شد و شدت علائم بیماری این موش کاهش یافت.

کلوبتازول نیز نشان داد که می‌تواند برای بیماران مبتلا به ام‌اس مفید باشد.

از پماد قارچ برای درمان اگزما و پسوریازیس نیز استفاده می‌شود.

تحقیقات هنوز در مراحل ابتدایی می باشد و محققان امیدوارند بتوانند در نهایت این داروها یا مواد شیمیایی مشابه را در افراد مبتلا به ام‌اس آزمایش کنند.

در صورتی که یک دارو برای مشکل پزشکی تأیید شده باشد، آزمایش‌های انسانی تحقیقات پیشرفت سریع‌تری خواهند داشت. اما این دو دارو فقط برای استفاده بر روی پوست تأیید شده‌اند و نه مصرف خوراکی یا تزریقی.

از این رو، محققان باید از ایمنی مصرف خوراکی این داروها و از تأثیر آن‌ها در بیماران اطمینان حاصل کنند.

تحقیقات همچنان درخصوص میزان تأثیر پماد قارچ بر درمان و کنترل بیماری ام اس ادامه دارد .

منبع : الو دکتر

اشتراک گذاری این مطلب در :