پفک را به روشی سالم تر در منزل تهیه کنید !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 14, 2014
پفک را به روشی سالم تر در منزل تهیه کنید !

پفک هایی که در بازار عرضه می شوند به دلیل استفاده کردن رنگ ( هرچند مجاز ) و نگهدارنده ها ، باعث منع مصرف تنقلات توسط والدین برای فرزندانشان می شود .

پفک از خوراکی هایی است که بسیار مورد علاقه ی کودکان و حتی بزرگسالان است ، عده ی اندکی فرزندان خود را به مصرف خوراکی های خوب عادت می دهند و از همان ابتدا سعی می کنند فرزندشان با تنقلاتی چون چیپس و پفک بیگانه باشند ، همین عادت رفته رفته در دوران دبستان و مقاطع بالاتر برای کودک ارزش شده و خود به خود مواد سالم تری را به بدنش می رساند .

حالا هم راهی پیدا کرده ایم که با استفاده از آن بتوانید یک پفک خوشمزه را به راحتی برای فرزندانتان در منزل تهیه کنید تا از دنیای پر هیجان خوراکی ها لذتی برابر با هم سالان خود را تجربه کنند .

برای تهیه ی این نوع پفک به آرد و پنیر ( ترجیحا چدار یا گودا ) به مقدار مساوی نیاز دارید ، همچنین به کره هم احتیاج دارید و مقدار آن به این صورت است که در ازای هر 100 گرم آرد ( یا پنیر ) 90 گرم کره ( که البته قبلا در دمای معمولی و خارج از فریزر یا یخچال نرم شده نیاز داریم .

طرز تهیه آن هم بسیار راحت است ؛ تنها باید تمامی مواد را با هم مخلوط کنیم که حاصل آن یک خمیر یک دست است ، از خمیر به دست آمده به اندازه ی یک گلوله ی کوچک جدا کرده و به دلخواه فرم می دهیم ( می توانیم کشیده یا به شکل همان دایره پفک هارا درست کنیم ) ، سپس خمیر هارا در سینی فر چیده ( در صورتی که استفاده از فر برایتان امکان پذیر نیست می توانید از ماهیتابه استفاده کنید ، ترجیحا ماهیتابه در دار ) که البته نباید فراموش کنید که سینی را باید کمی چرب کنید ؛ سپس سینی را درون فر که قبلا آن را گرم کرده اید قرار دهید ( اگر از گاز استفاده می کنید شعله را باید بسیار ملایم تنظیم کنید ) ، به همین راحتی ! حتی دمایی را برای فر به شما پیشنهاد نمی کنیم ، همین قدر  که خمیر ها پف کنند و رنگی طلایی به خود بگیرند کافی است و در نتیجه مدت زمان طبخ به درجه حرارت فر شما بستگی دارد .

همینطور که دیدید ، در مراحل تهیه از هیچ طعم دهنده یا رنگ خوراکی استفاده نکردیم ، چرا که دستور فوق طرز تهیه ی یک پفک لذیذ و سالم برای فرزندانتان بود .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. ,