جدیدترین مطالب امروز

پروانه نمادی با ویژگی های قدرتمندانه و خاص !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

پروانه نمادی با ویژگی های قدرتمندانه و خاص !

پروانه نماد و سمبل چیست ؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید ؟ برای آشنایی بیشتر با نماد و نشانه پروانه پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را تا انتها همراهی کنید.

اگرچه پروانه ها فقط برای مدت کوتاهی زندگی می کنند، اما بسیار قبل تر از انسان روی زمین وجود داشته اند. در حقیقت، پروانه ها در افسانه ها و فرهنگ های عامیانه همه افراد سراسر جهان وجود دارند.

پروانه در روانشناسی، ادبیات و افسانه ها، نماد تحول و دگرگونی ماست. درک نمادگرایی پروانه ، بسیار حائز اهمیت است، خصوصا اگر پروانه ، حیوان درون (حیوان روح) شما باشد ؛ زیرا درک این موضوع، به رشد فردی و پیشرفت شما در زندگی کمک شایانی می کند. نمادگرایی ها همچنین در مواقع برخورد با مشکلات، موانع و پیچیدگی های زندگی، چراغ راه ما می شوند.

پروانه ، عمدتا نمایانگر زندگی ماست. در بسیاری از فرهنگ ها، ارتباط عمیقی با روح دارد.

معنای روحانی پروانه ، علاوه بر خلاقیت، تحول، شادی تپنده، پتانسیل نا محدود و تولد دوباره روح، با اعتقاد مسیحیان به عروج نیز، عمیقا همخوانی دارد.

معنای پروانه و مفهوم نمادگرایانه آن، ریشه در چرخه حیات پروانه دارد. این چرخه، خود گویای معنای روحانی پروانه بوده، و بینش های عمیقی را به ما ارائه می دهد.

پروانه از تخم متولد می شود، و زندگی خود را در قالب یک کرم ابریشم آغاز می کند. به عنوان یک کرم ابریشم، دوباره به اجبار به درون شفیره رجعت می کند و در آن دچار تحول و دگرگونی عظیمی می شود.

وقتی کرم ابریشم از شفیره بیرون می آید، شاهد پروانه ای شاداب و رنگارنگ، با بال هایی زیبا خواهیم بود. این فرایند دگرگونی و تحول پروانه ، نمایانگر این است که روح ما نیز، باید تحول پیدا کند.

حین فرایند همیشگی تحول روحانی، باید از دنیای بیرون، به وجود درونی خود رجعت کنیم. باید اجازه دهیم که با انجام مدیتیشن، پیله ای از دعا و انرژی مثبت آن، ما را احاطه کند.

وقتی از تحول خود مطمئن گشتیم، باید از درون به بیرون تجلی پیدا کنیم؛ درست مانند پروانه ای که بیدار شده و آماده پرواز است، ما نیز باید پس از تولد دوباره خود ظهور کنیم و به موجودی تازه تبدیل شویم.

دیدن پروانه در خواب یا فال قهوه چه معنایی دارد؟

تعابیر مختلفی در خصوص دیدن پروانه در خواب یا در فال قهوه آمده است. دیدن پروانه در خواب، در وهله اول نشان دهنده این است که تغییری پیش روی شماست.

پروانه ها نمایانگر تواضع و فروتنی نیز، هستند؛ چرا که هرگز مهر مادری و پرورش یافتن توسط مادر را تجربه نمی کنند. آن ها از همان بدو تولد، بایستی مستقل و تنها، برای زنده ماندن تلاش کنند.

دالای لاما، تعبیر خود را از دیدن پروانه در خواب ارائه می دهد و این استقلال را با کودکی که در محیطی سرد و تنها رشد می کند، مقایسه می کند.

طبق تعبیر دالای لاما، کمبود توجه و مهر در زندگی پروانه ، می تواند نمایانگر کمبود عناصر پرورشی در زندگی فرد خواب بیننده باشد.

برخی اعتقاد دارند که دیدن پروانه در خواب، نمایانگر میل و نیاز شما به اجتماعی بودن است. احتمالا فرد خواب بیننده، مدتی در انزوا و پیله تنهایی خود بوده است، و حالا نیاز دارد تا از پیله خود بیرون آمده و به کاوش بپردازد.

دیدن پروانه در خواب یا فال قهوه، نیاز فرد را به تجلی یافتن و ورود به دنیای آزاد نشان می دهد.

اما به طور کلی، رایج ترین تعبیر از دیدن پروانه در خواب و فال قهوه، این است که یک تغییر و تحول بزرگ در زندگی فرد در شرف وقوع می باشد.

این تغییر، یک تغییر اجتناب ناپذیر است؛ مانند کشمکش ها و چالش های زندگی. از این رو، فرد بایستی خود را رها کند و با آغوش باز پذیرای وقوع این تغییرات باشد.

ما معمولا در مقابل تغییر، مقاومت می کنیم؛ این طبیعت ماست و پروانه می تواند برای ما نمایانگر پذیرش تغییر و رها کردن ترس ها باشد.

رویارویی با پروانه نشانه چیست؟

به طور کلی، مواجهه با حیوانات مختلف، نشانه هایی از سمت کائنات برای ما هستند. برخورد کردن با یک پروانه ، می تواند پیامی از سوی کائنات باشد، مبنی بر این که باید بر روی رشد فردی خود متمرکز شوید.

پروانه ها، واسطه ای برای این هستند که توجه شما را به سوی چرخه رشدتان و بخش هایی از شخصیت تان که نیاز به تجدید نظر و تغییر دارند، جلب کنند.

تتوی پروانه چه مفهومی دارد؟

همانطور که گفتیم، پروانه به طور کلی نماد تغییر، زیبایی و آزادی است. اغلب خانم ها طرح پروانه را به عنوان نمادی از دوران تغییر و تحول در زندگی شان، برای تتو زدن انتخاب می کنند.

در برخی از تتوهای زنانه، طرح پروانه به همراه طرحی از گل یا پرنده تتو زده می شود تا بیانگر تغییر، آزادی و لذت زنده بودن باشد.

به طور کلی، تتوی پروانه به عنوان نمادی از اعتماد به نفس و آزادی داشتن برای تغییر جنبه هایی از زندگی، مورد استفاده قرار می گیرد. این طرح می تواند نماد بخشش دیگران و رها شدن از کشمکش های زندگی نیز، باشد.

منبع : worldbirds

مرتبط ها

قالب خبری