پراکندگی نورو ویروس ها به راحتی گردافشانی گیاهان در بهار

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : دسامبر 12, 2015
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
پراکندگی نورو ویروس ها به راحتی گردافشانی گیاهان در بهار

نورو ویروس ها از جمله ویروس هایی هستند که به راحتی در محیط هایی بسیار گسترده و حتی دور از هم پخش می شوند در ادامه با آزمایشی در این خصوص با شما هستیم .

اکثر مردم اجتماع نکات بهداشتی خصوصا در مورد ضدعفونی کردن ابزار و وسایل یا استفاده از مواد شوینده مانند صابون و… را نادیده می گیرند و این اولین اشتباه آن ها در مقابل ویروس ها به ویژه نورو ویروس است .

نورو ویروس ها نوعی از گونه های ویروسی هستند که معده و دیواره های روده بزرگ را مورد حمله قرار می دهند ؛ بعد از آنکه شخص به نورو ویروس آلوده می شود بارزترین نشانه را یعنی استفراغ از خود بروز می دهد . قصد نداریم به بررسی علادم بالینی فرد بعد از ابتلا به نورو ویروس بپردازیم بلکه قصد داریم با مرور آزمایش های انجام شده زندگی آن ها را مورد مطالعه قرار دهیم .

زمانی که فردی عطسه یا سرفه می کند ، توانایی آن را دارد که قطرات بسیار ریز مخاطی را از دهان و بینی خود در هوا پخش کند ، در هرکدام از این ذرات که بسیار ریز هم هستند ، میلیون ها نورو ویروس زندگی می کند…

نورو ویروس ها مانند دیگر همنوعان خود از روش های مختلفی به افراد دیگر منتقل می شوند ، رایج ترین این راه ها تماس ( به ویژه در بخش های مخاطی ) و تنفس می باشد . هر نورو ویروس تا 12 روز می تواند در یک محیط زنده بماند ، شانس زنده ماندن آن ها بر روی اشیاء پلاستیکی و مانند آن ( که ماده را جذب نمی کنند ) بیشتر است .

در یک آزمایش برای آنکه چگونگی پراکندگی نورو ویروس ها را ببینیم ، ژل بیرنگی را ( قابل مشاهده در زیر اشعه ای خاص ) بر سطح یک جسم پخش کرده و آن را در یک محیط شلوغ قرار دادیم ، سپس با توجه به اینکه ژل از نظر سلامتی برای افراد مشکلی را بوجود نمی آورد آزمایش را شروع کردیم …

در پایان آزمایش با توجه به مشاهدات به این نتیجه رسیدیم که مقدار اندکی از ماده ( به اندازه یک عطسه یا سرفه ) کاملا بین تمامی افراد حاضر در آزمایش پخش شده بود !

بعد از آن سعی کردیم تمام اشیاء ( و البته دست و لباس های افراد را ) با دستمال پاک کنیم و مشاهده کردیم که تمام مواد به طور کامل از بین رفت و واقعا نیازمند مواد قوی تری مانند مایع های دستشویی و… هستیم ، همچنین این نکته بسیار جالب بود که الکل قادر به دفع کامل نورو ویروس ها نبود !

زمانی که یک نورو ویروس در محیط قرار می گیرد اگر نوع تازه ای از خود را ارائه کند شانس بیشتری برای بقا و تکثیر خواهد داشت ؛ متاسفانه قدرت جهش نورو ویروس ها بسیار زیاد است ( 3 متر جهش طولی و عرضی در هر دوره استفراغ ) و سیستم ایمنی نیز به راحتی نمی تواند این نوع خاص را شناسایی کند . نورو ویروس ها در محیط های سرد راحت تر پراکنده می شوند در نتیجه پاییز و زمستان ایام حائز اهمیتی به شمار می روند .

نورو ویروس ها در یک دوره شیوع فراوانی داشتند و با مطالعه بر روی آن ها اطلاعات جالبی جمع آوری شد که ما در اینجا با آزمایش مجددا مجموعه ای از نتایج را با شما سهیم شدیم . آزمایش پراکندگی نورو ویروس در یک مهدکودک انجام شد و علت آن پراکندگی سریع ویروسی در بین کودکان می باشد ؛ در نتیجه از جمله افرادی که بیش از سایرین در خطر ابتلا به نورو ویروس قرار دارند کودکان هستند و علت این امر علاوه بر تکمیل نبودن سیستم ایمنی بدن آن ها ، استفاده ی بیش از اندازه کودکان از دست و تماس های مکرر آن ها با یک دیگر و اعضای صورت ( که اکثرا مخاطی هستند ) می باشد .

اشتراک گذاری این مطلب در :