پاپ کورن خانگی و چگونگی تهیه این میان وعده ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 6, 2020
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
پاپ کورن خانگی و چگونگی تهیه این میان وعده ؟

پاپ کورن اگر بصورت خانگی تهیه شود ، می تواند جزو میان وعده های سالم بشمار آید ؛ ما در این مقاله قصد داریم طرز تهیه پاپ کورن خانگی را برای شما بازگو کنیم .

پاپ کورن خانگی جزو سالم ترین میان وعده هایی است که می توانید برای خود و اعضای خانواده تهیه کنید البته کسانی که دندان خراب دارند بهتر است پاپ کورن میل نکنند چون می تواند برای آن ها مشکل ساز شود عصرانه خود را با پاپ کورن خانگی دلچسب تر کنید این خوردنی برای همه رده های سنی پیشنهاد می شود و منعی ندارد و از نظر متخصصین تغذیه تایید شده است .

پاپ کورن توپی یک میان وعده ی ساده، خوشمزه و سالم است. فقط برای کم کردن کثیف کاری و جلوگیری از چسبناک شدن دست هایتان سعی کنید از دستکش استفاده کنید. این میان وعده، ظاهر بسیار جذابی دارد و می توانید به جای خرید پاپ کورن های بسته بندی شده ( که سرشار از سدیم و مواد نگهدارنده هستند ) بهترش را در خانه تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه پاپ کورن خانگی :

یک قاشق غذا خوری روغن کانولا
یک سوم فنجان دانه ذرت
اسپری پخت یا مقداری روغن
یک فنجان شکر
یک دوم فنجان نکتار آگاو
یک چهارم فنجان آب
یک قاشق غذا خوری کره
یک دوم قاشق غذا خوری نمک
یک قاشق چای خوری عصاره وانیل

دستور پخت :

یک ماهی تابه را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. به ماهی تابه روغن اضافه کنید، روغن را در ماهی تابه بچرخانید تا کاملا چرب شود. ذرت ها را اضافه کنید. درپوش ماهی تابه را بگذارید و به مدت 3 دقیقه یا تا زمانی که ذرت ها کاملا باز شوند به پختن ادامه دهید. ماهی تابه را مرتب تکان دهید. وقتی ترکیدن دانه های ذرت کند شد، ماهی تابه را از روی حرارت بردارید. اجازه دهید یک دقیقه یا تا زمانی که ترکیدن دانه های ذرت متوقف شود بماند. پاپ کورن ها را داخل یک کاسه که با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کرده اید بریزید.

شکر و 4 مورد بعدی در لیست مواد لازم را در یک ماهی تابه متوسط با هم ترکیب کنید ( تا نمک ). ماهی تابه را روی شعله متوسط رو به بالا قرار دهید تا دماسنج مخصوص پخت و پز به 300 درجه فارنهایت برسد. ماهی تابه را از روی حرارت بردارید و عصاره وانیل را داخلش بریزید. بلافاصله شربت داغ بدست آمده را روی پاپ کورن ها بریزید. خوب بهم بزنید تا همه به آن آغشته شوند. مواد را به هم بچسبانید تا 8 توپ پاپ کورنی بدست بیاید.

اطلاعات تغذیه ای پاپ کورن خانگی :

مواد گفته شده در این دستور پخت برای 8 وعده می باشد. هر وعده شامل یک توپ پاپ کورنی است.

اطلاعاتی که در ادامه خواهد آمد مربوط به یک وعده از این خوراکی است.

کالری: 216
چربی در یک وعده: 3.5 گرم
چربی اشباع در یک وعده: 1 گرم
چربی غیر اشباع در یک وعده: 1.5 گرم
چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: 0.6 گرم
پروتئین در یک وعده: 1 گرم
کربوهیدرات در یک وعده: 47 گرم
فیبر در یک وعده: یک گرم
کلسترول در یک وعده: 4 میلی گرم
آهن در یک وعده: 0.0 میلی گرم
سدیم در یک وعده: 160 میلی گرم
کلسیم در یک وعده: 1 میلی گرم

منبع : دکتر کرمانی

اشتراک گذاری این مطلب در :