پاشویه راهکاری سنتی ولی مؤثر در درمان بسیاری از مشکلات بدن !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : دسامبر 16, 2016
پاشویه راهکاری سنتی ولی مؤثر در درمان بسیاری از مشکلات بدن !

یکی از راه حل های درمانی که از قدیم تا امروز مورد استفاده قرار می گرفته است ، پاشویه نام دارد ؛ راهکاری که برای درمان بسیاری از مشکلات بدن ، مؤثر است .

دکتر علی شهید‌ی زند‌ی ، متخصص طب سنتی و اسلامی می گوید : پاشویه در راستای نقشه ی مناطق عمومی بدن که در کف پا وجود دارد ، انجام می ‌گیرد .

از آنجاییکه برای هر منطقه و ارگا‌ن بدن ، نقطه ی مشخصی در کف پا وجود دارد ، ( از جمله ارگانها‌یی چون کبد ، ریه ، غده ‌فوق کبد ، قلب و…. ) ، شناخت و پاشویه این مناطق با مواد مختلف که بر اساس طبیعت و گرمی یا سردی مزاج افراد معین می ‌شود ، نقش بسزایی در تسکین درد این ار‌گان‌ ها ، ایفا می‌ کند .

دکتر شهید‌ی زند‌ی همچنین می گوید : در طب مدرن ، پاشویه فقط برای پایین آوردن دمای بدن استفاده می‌ شود ، ‌در حالی که طب سنتی معتقد است ، گردش خون و لنف مشخصی در پا وجود دارد که از آن طریق و با استفاده از مواد خاصی که خواص دارویی و درمانی دارد ، می‌ توان بسیاری از مشکلات ارگانهای مرتبط را رفع کرد .

بعضی ماساژ‌ها‌ی کف پا هم وجود دارد که سردرد را برطرف می‌ کند ، ضمن اینکه بهترین روغن ‌ها برای انجام پاشویه و ماساژ کف پا ، روغن بنفشه و روغن سیاه ‌دانه است .

حتی اگر دچار شکستگی در هر نقطه‌ ای از اعضای بدنتان شده‌اید نیز با پاشویه به روش طب سنتی و ماساژ پاهایتان با آب گرم و اکالیپتوس می ‌توانید جریان انرژی را در بدنتان زیاد کنید و خون بیشتری در بدنتان به گردش در بیاورید .

پس همانطور که اشاره شد ، به طور کلی انجام پاشویه برخلاف باورهای امروزی که فقط به منظور پایین آوردن دمای بدن مورد استفاده قرار میگیرد ، میتواند برای بهبود و درمان بسیاری از مشکلات مرتبط با بدن افراد نیز کاربرد داشته باشد .

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :