جدیدترین مطالب امروز

پاستیل و ناگفته هایی از این خوراکی پر عارضه !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

پاستیل و ناگفته هایی از این خوراکی پر عارضه !

مصرف برخی از خوراکیها و تنقلات نظیر پاستیل ، به خودی خود بسیار مضر هستند و می توانند سلامت افراد را به خطر بیاندازند . پیشنهاد یک جم : لطفا پاستیل نخورید !!!

بدون شک سلامتی هر فرد ، بیش از هر چیزی برای خود او با اهمیت است ، پس چطور می شود که گاهی اوقات ، خود افراد با دست خودشان به سلامتیشان ضربه وارد می کنند ؟

یکی از دلایلی که ممکن است افراد را ناخواسته در نقطه ی مقابل سلامتیشان قرار دهد ، کم آگاهی و بعضا ناآگاهی می باشد ؛ وقتی فردی نداند که با مصرف برخی خوراکی ها و تنقلات ، چه ضرری را به بدن خود وارد می کند ، پس طبیعی است که آن خوراکی را مورد مصرف قرار دهد .

امروز شما را با برخی ناگفته های پاستیل آشنا خواهیم کرد ؛ ناگفته هایی که پرده بر می دارد از ضررهای بیشمار این خوراکی رنگارنگ !

پاستیل ممنوع !!! برای بزرگسالان و مخصوصا کودکان .

در ادامه به عارضه ها و ضررهایی که پاستیل به افراد و مخصوصا کودکان وارد می سازد ، خواهیم پرداخت .

همانطور که می دانید ، پاستیل به عنوان یکی از تنقلات محبوب در بین کودکان و بزرگسالان محسوب می شود ، اما متأسفانه این خوراکی رنگارنگ ، به حدی ارزش تغذیه ‌ای پایینی دارد که می توان آن را بی ارزش تلقی کرد .

پاستیل به دلیل مواد تشکیل دهنده ای که دارد ، باعث ایجاد شرایط سوءیی در بدن می شود و ضررهایی را به بدن افراد وارد می سازد که سلامتی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد .

هرکدام از مواد تشکیل دهنده ی پاستیل ها اعم از ژلاتین ، شکر ، طعم دهنده ‌ها و مواد افزودنی ، می توانند به نوعی مضر باشند .

در فرایند تهیه ی پاستیل ها ، روغن هایی روی آنها ریخته می شود که برای شفافیت بیشتر این محصولات است ؛ این روغن ها نیز چیزی جز ضرر برای سلامتی افراد ندارند .

ژلاتینی که در پاستیل ها وجود دارد ، از ضعیف ‌ترین و پست ترین پروتیئن‌ های حیوانی که معمولا از استخوان و پوست گاو و گاها ماهی گرفته می شوند ، محسوب می شود .

از طرف دیگر ، قند درون پاستیل‌ ها که از قندهای مصنوعی می باشد ، نیاز بدن کودکان را تأمین و در مقابل ، اشتهای آنها را برای خوردن غذاهای متنوع و مفید دیگر کور می کند و به این دلیل بدن کودکان با محروم ماندن از سایر مواد مفید ، به سوء تغذیه مبتلا می شود .

بعلاوه اینکه کالری بالای پاستیل ها را نیز می توان یکی دیگر از دلایل مهم برای مضر خواندن این محصول دانست ، زیرا هر 100 گرم پاستیل ، حدود 300 تا 500 کالری ( معادل یک وعده ی غذای کامل ، به ویژه برای کودکان ) را داراست و می تواند منجر به چاقی و اضافه وزن در افراد و مخصوصا کودکان شود .

سخن پایانی :

اگر مقوله ی سلامتی برای شما اهمیت دارد ، به هیچ عنوان به کودکان بیش فعال و همچنین افرادی که دارای مشکلات گوارشی هستند و یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند ، پاستیل ندهید ! زیرا به دلیل مواد افزودنی که در این محصول وجود دارد ، باعث حساسیت این کودکان می شود و به افراد دارای مشکلات گوارشی و سیستم ایمنی ضعیف ، اثرات سوءیی وارد می سازد .

مرتبط ها

قالب خبری