جدیدترین مطالب امروز

پارگی رباط صلیبی و اطلاعاتی در این خصوص !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

پارگی رباط صلیبی و اطلاعاتی در این خصوص !

پارگی رباط صلیبی در ورزشکاران، یکی از مشکلات شایع می باشد که در این مقاله قصد داریم بیشتر در این خصوص صحبت کرده و شما را با این عارضه آشنا کنیم.

پارگی رباط صلیبی مشکلی شایع و درناک برای ورزشکاران می باشد که گاهی به عمل منجر می گردد!

رباط صلیبی و پاره شدن آن !

در ادامه درباره پارگی رباط صلیبی و راه‌های پیشگیری از آن نکاتی را آورده ایم، که اطلاع از آن می تواند کمک بسزایی کند!

پارگی رباط صلیبی قدامی، جراحتی عضلانی استخوانی برای زانوست که در ورزشکاران شایع است. این نوع پارگی باعث بی ثباتی زانو می شود و شدت این جراحت ها می تواند متوسط باشد مانند پارگی‌های کوچک یا جراحت شدید که رباط کاملا پاره می شود.

رباط صلیبی قدامی به دلایل مختلفی پاره می شود. شایع ترین عامل پارگی رباط صلیبی قدامی هنگامی است که زانو بسیار زیاد به سمت عقب یا بیش از حد به سمت کناره ها خم می شود.

علائم پارگی رباط صلیبی :

از نشانه های پارگی رباط صلیبی قدامی شنیدن صدای تق بعد از فشار وارد شده ، باد کردن زانو بعد از چند ساعت و احساس درد شدید در هنگام خم کردن زانوست. زانو در هنگام حرکت پیچ می خورد یا قفل می شود یا هنگامی که فرد ایستاده است، زانو به اصطلاح خالی می کند.

روش های پیشگیری از پارگی رباط صلیبی ؟

گرم کردن خود قبل از شروع ورزش
انجام تمرین های کششی
تمرین تقویت عضلات مانند اسکوات و لانچ

آیا غیر ورزشکاران هم رباط پاره می کنند؟

رباط صلیبی یکی از رباط‌های مهم مفصل زانوست و افراد معمولی که آمادگی انجام حرکت های سنگین ورزشی را ندارند باید کاملا مراقب باشند که بدون آمادگی قبلی هیچ ورزشی را انجام ندهند . پارگی هر دو نوع رباط قدامی و خلفی علاوه بر درد ، هزینه زیادی را برای فرد به همراه دارد و وی مجبور است ماه ها از فعالیت روزانه چشم پوشی کند .

فعالیت ورزشی، حادثه و حرکت چرخش ناگهانی زانو از جمله دلایل این آسیب است.

منبع : روزنامه خراسان

مرتبط ها

قالب خبری