پارافین مرهمی مؤثر برای درمان بافت های زخمی !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : سپتامبر 1, 2016
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
پارافین مرهمی مؤثر برای درمان بافت های زخمی !

پارافین ، دارویی مؤثر برای درمان زخم هاست ! این داروی شیمیایی با استفاده از خواصی که در خود گنجانده است ، می تواند کمک مؤثری در کاهش مدت درمان زخم ها باشد .

واکس پارافین یکی از مؤثرترین نمونه های پارافین در این زمینه است که برای درمان و افزایش سرعت ترمیم بافت های آسیب دیده از آن استفاده می شود .

اگر می خواهید از پارافین و چگونگی درمان زخم ها به وسیله ی آن اطلاعاتی کسب کنید ، می توانید با خواندن این مقاله ، اطلاعاتی در این زمینه بدست آورید .

یکی از بهترین روش های درمان به وسیله ی پارافین ، گرما می باشد که در ادامه توضیحاتی در اینباره خواهید خواند :

گرما : گرما دادن پارافین یکی از روش هایی می باشد که می توان در این زمینه از آن استفاده کرد ؛ این شیوه دارای خواصی از قبیل : افزایش سرعت درمان و کاهش مدت زمان بهبود است .
افراد متخصص برای استفاده از این روش ، ابتدا پارافین جامد را همانند رزماری ذوب می کنند ، سپس واکس پارافین بدست آمده را مانند یک پد مایع گرم بر روی زخم می گذارند و کمی فشار می دهند ، این فشار باعث انتقال گرمای پارافین به پوست دست می شود و همانطور که می دانید ، گرما برای بافت های آسیب دیده بسیار مفید می باشد .

یکی از مهم ترین نکاتی که بایستی قبل از استفاده از پارافین بدانید ، این است که در نظر داشته باشید قبل از زمانی که پارافین حرارت خود را کاملا از دست بدهد آن را از روی زخم خود بردارید ، زیرا احتمال چسبیدن پارافین بعد از سرد شدن ، بسیار زیاد می شود .

البته لازم به یادآوری است که استفاده از پارافین در ترمیم زخم ها ، همانند دیگر روشها دارای معایبی نیز هست که یکی از مهمترین مشکلاتی که در اثر استفاده از این روش ممکن است ایجاد شود ، عفونت و متورم شدن پوست می باشد ، زیرا ممکن است در دوره ی ترمیم و بازسازی بافت ها ، ساختاری ناشی از بافت کلاژن بر روی پوست به وجود آید که باعث تورم و ایجاد ضایعه ی پوستی گردد .

اشتراک گذاری این مطلب در :