جدیدترین مطالب امروز

پارازیت و اثرات مخرب و منفی آن بر بدن انسان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

پارازیت و اثرات مخرب و منفی آن بر بدن انسان

در دنیایی که امروزه در آن زندگی میکنیم ، پارازیت ها تقریبا جزء لاینفک زندگی روزمره انسان ها هستند که میتوانند تأثیرات بسیار مخربی بر بدن افراد داشته باشند .

پارازیت ها در همه جا یافت می شوند تاثیرات منفی انواع پارازیت ها بر بدن ما در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت .

دوری از امواج و پارازیت‌ ها تقریبا غیرممکن خواهد بود بهتر است در مورد سرطانزابودن انواع پارازیت ها به اطلاعاتتان بیافزایید و آن ها را در نظر بگیرید گفته های درست و نادرست زیادی در این زمینه وجود دارد.

بحث درباره سرطان‌ زا بودن یا نبودن پارازیت‌ ها، جزو بحث‌های همیشه داغ و بسیار مورد تایید و تکذیب بوده است ؛ اما به گفته معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مطالعات اخیر تاثیر امواج و پارازیت‌ ها در ابتلا به سرطان را به اثبات رسانده‌اند.

رضا ملک ‌زاده در حاشیه رونمایی از سامانه و بانک اطلاعاتی جامع سرطان در شیراز گفت : از آن جا که در ابتدا اطلاعات کاملی از سرطان‌زایی پارازیت‌ ها نداشتیم، اظهار نظر نمی‌کردیم اما مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیت‌ ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان هم موثرند. وی تاکید کرد که علاوه بر اینکه امواج و پارازیت‌ ها ممکن است باعث ایجاد سرطان شوند و سلامتی ما را به خطر بیندازند ، گرد و غبارها و ریزگردهایی که از کشور عراق به سمت کشور ما می‌ آیند هم در ابتلا به سرطان نقش دارند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تاکید کرد که ۴۰ درصد از سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند و با خودداری از مصرف سیگار، مواد مخدر و الکل یا پیشگیری از چاقی و پرخوری می‌توان تاحد قابل توجهی جلوی ابتلا به سرطان را گرفت. به گفته وی، سالانه حدود ۸۵ هزار نفر در ایران به انواع سرطان ‌ها مبتلا می ‌شوند.

منبع : سلامتیسم

مرتبط ها

قالب خبری