جدیدترین مطالب امروز

ویژگی های بی نظیر مصرف کاکائوی داغ بخصوص در فصول سرد سال ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

ویژگی های بی نظیر مصرف کاکائوی داغ بخصوص در فصول سرد سال ؟

امروز میخواهیم به ویژگی های جالب توجه و بی نظیر مصرف کاکائوی داغ ، آنهم در فصل های سرد سال ، بپردازیم ؛ نوشیدنی ای که مصرفش در این روزهای سرد ، بسیار دلچسب است .

ویژگی های مصرف کاکائوی داغ :

۱. کاکائوی داغ سرشار از آنتی ‌اکسیدان است :

کاکائو سرشار از آنتی ‌اکسیدان است ؛ مطالعات نشان می ‌دهند که کاکائو حاوی آنتی‌ اکسیدان‌ های بیشتری در مقایسه با چای سبز و چای سیاه است ، البته باید بدانید که داغی کاکائوی داغ از اهمیت زیادی برخوردار است ، زیرا زمانی که کاکائو را حرارت می ‌دهید آنتی ‌اکسیدان ‌های بیشتری منتشر می‌ شوند .

۲. کاکائوی داغ سرشار از فلاونوئیدها می باشد :

کاکائو همچنین غنی از فلاونوئیدهاست که به بدن انسان در پردازش نیتریک اکساید و در نتیجه بهبود گردش خون ، کاهش فشار خون بالا و افزایش سطح سلامتی قلب کمک می ‌کنند ؛ فلاونوئیدها همچنین از آمیختن پلاکت ‌های خونی به هم و تشکیل لخته نیز جلوگیری می ‌کنند .

۳. کاکائوی داغ بهتر از هات چاکلت است :

بسیاری از مردم تمایل دارند تا شکلات داغ را با کاکائوی داغ مخلوط کنند یا به تنهایی میل کنند ، این در حالیست که کاکائوی داغ از پودر کاکائوی خام تهیه می ‌شود ، اما هات چاکلت ( شکلات داغ ) از شکلات‌ هایی آمیخته با خامه یا آغشته در انواع دیگر پودرها تولید می گردد ، همچنین هات چاکلت در مقایسه با هات کاکائو ( کاکائوی داغ ) ، چربی و قند بالا و در عین حال ارزش غذایی پایین ‌تری دارد ، پس کاکائوی داغ از آنجایی که حاوی مقادیر کمتری خامه و شیرینی است ، برایتان مفیدتر خواهد بود ، بنابراین زمانی که به یک فنجان کاکائوی داغ دسترسی دارید ، دور شکلات داغ را خط بکشید . ( ضمنا به یاد داشته باشید که بهترین نوع کاکائو ، انواع تیره و سیاه آن بوده که کمی هم تلخ مزه هستند . )

۴. کاکائوی داغ مغذی است :

در تحقیقات بسیاری پودر کاکائو ، بعنوان یک ویتامین جدید معرفی شده است ، چرا که می ‌تواند تأثیرات مثبتی بر روی قلب و گردش خون شما داشته باشد ؛ شما می ‌توانید ارزش غذایی کاکائوی داغ را در مخلوط آن با جایگزین ‌های شیر همانند شیر نارگیل ، شیر سویا ، شیر برنج یا حتی آب ارتقا دهید .

۵. کاکائوی داغ یک نوشیدنی منعطف محسوب می شود :

کاکائوی داغ نوشیدنی ای مناسب برای هر زمان در روز است ؛ می ‌توانید هر زمان که از کار خسته شدید ، یک فنجان از آن بنوشید یا حتی فقط بخاطر اینکه هوا سرد است و یک نوشیدنی داغ می پسندید از آن استفاده کنید ! همچنین یک نوشیدنی جذاب برای مهمانی ‌هایتان می باشد ؛ شما می ‌توانید آنرا بهمراه آب یا شیر داغ سرو کنید و یا با دستور پختی جذاب تر ، می ‌توانید این نوشیدنی را توسط نمک ، دارچین و جوز، خوشمزه ‌تر نمایید !

الهام گرفته از سیمرغ

مرتبط ها

قالب خبری