جدیدترین مطالب امروز

ویتامین ب 12 هرچه بیشتر بدنی سالم تر و شاداب تر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

ویتامین ب 12 هرچه بیشتر بدنی سالم تر و شاداب تر

ویتامین ب 12 یکی از ویتامین های برتر بدن ، هم از لحاظ خواص و هم کارایی است . این ویتامین با استفاده از خواص بسیاری که دارد کمک زیادی به بدن ما می کند .

ویتامین ب 12 در بدن تمامی موجودات زنده وجود دارد و نقش مهمی در بدن هریک ایفا می نماید ؛ یک جم در این مطلب می خواهد درباره نقش ویتامین ب 12 در بدن بانوان برای شما بنویسد .

آیا می دانید ؟ خاصیت جذب ویتامین ب 12 در بدن بانوان با افزایش طول عمر ، کاهش می یابد و بانوانی که در سنین بین 40 تا 60 سال هستند بیشتر از همه کمبود ویتامین دارند ؟ این کمبود ها در جای دیگری هم به چشم می خورد ، در بدن کسانی که دچار مشکلات گوارشی هستند و داروهای اسید معده مصرف می کنند نیز کمبود این ویتامین ملموس است .

6 علامت و نشانه ی جدی که که نشان از کمبود ویتامین ب 12 در بدن می باشد را در ادامه می خوانید :

1- سرگیجه : یکی از خطرناک ترین نشانه ها و حالاتی است که در اثر کمبود خون و ویتامین ب 12 بروز می کند . از جمله مشکلات ناشی از سرگیجه ، می توان به گیج شده سر در هنگام بالا و پایین رفتن از راه پله اشاره داشت .

2- سوزن سوزن شدن اعضای بدن : بیشتر افراد بعد از مدتی نشستن دچار بی حسی در اعضای بدن ( پا و دست ) می شوند که این مورد نیز ، یکی از نشانه های کمبود ویتامین ب 12 در بدن به شمار می رود . ( البته لازم به ذکر است که این حالت ، در نشستن های طولانی مدت ، امری عادی محسوب می شود )

3- رنگ پریدگی : کمبود سلول های خونی باعث رنگ پریدگی در افراد می شود . این سلول ها وابسته به ویتامین ب 12 موجود در بدن هستند که اگر کاهش یابد ، فرد را دچار کمبود خون و یا عدم کارکرد سلول های خونی می کند .

4- فراموشی و آلزایمر : فراموشی های مزمن ، یکی دیگر از نمونه علایمی است که در اثر کمبود ویتامین ب 12 در بدن به وجود می آید و می تواند باعث زوال هوش و عقل انسان در سنین بالاتر شود .

5- خستگی زیاد : خستگی بسیار زیاد ، بدون علت و با خواب کافی هم یکی دیگر از علامت ها و نشانه های کمبود ویتامین ب 12 در بدن است ؛ خصوصا اگر زمان بسیاری طول بکشد و دارای علائمی مانند : رنگ پریدگی و سرگیجه باشد .

6- ضعف های عضلانی : کمبود ویتامین ب 12 در بدن باعث کاهش میزان اکسیژن می شود و به همین علت است افرادی که دچار کمبود این ویتامین در بدنشان هستند ، درد عضلات بسیار زیادی را تجربه می کنند .

و اما بهترین ماده ی غذایی برای افزایش ویتامین ب 12 در بدن ، جگر گوساله است ؛ البته مواد دیگری مانند : گوشت گاو ، بوقلمون ، مرغ ، ماهی قزل آلا ، تخم مرغ و شیر هم دارای این خاصیت هستند .

مرتبط ها

قالب خبری