جدیدترین مطالب امروز

وکس صورت معجزه ای در مقابل موهای زائد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

وکس صورت معجزه ای در مقابل موهای زائد

وکس صورت روشی مطمئن و عاری از خطر برای از بین بردن موهای زائد است . در وکس موهای زائد تا مدت طولانی در حدود چند هفته زمان نیاز دارند تا به رشد مجدد برسند .

موم انداختن صورت یا به اصطلاح وکس ؛ از جدیدترین روش های از بین بردن موهای زائد صورت و البته بدن می باشد که با نام دیگر اپیلاسیون شناخته شده است . در این روش مو به همراه پوست های مرده از صورت یا بدن جدا می شوند و نرمی خاصی را به پوست هدیه می دهند ، علاوه بر این رفته رفته رشد موهای زائد با کندی همراه خواهد شد و شکلی نرم و ضعیف به خود خواهند گرفت .

برای وکس صورت باید حتما از موم های مرغوب استفاده شود ، برخی از انواع موم ها به صورت تکه تکه از پوست جدا می شوند و نقطه ضعف خود را خصوصا برای پوست های حساس به خوبی نشان می دهد . همانطور که در اپیلاسیون تمام موم تماس یافته با پوست با یک حرکت موهای زائد را جدا می کند ، در وکس صورت نیز باید موم استفاده شده تایید شده و خوب باشد تا با یک حرکت کاملا از صورت جدا شود و ته مانده ای باقی نگذارد .

از مزایای وکس صورت می توان به سست شدن ریشه ها و کرکی رشد کردن موهای زائد اشاره کرد و البته طول زمان رشد مجدد . در برخی افراد با استفاده از وکس حتی تا 8 ماه اثری از موهای زائد دیده نشده است ، اگر موهای خشن و مقاومی هم داشته باشید باز هم می توان مطمئن بود که تا 3 هفته از شر موهای زائد خود در امان هستید .

وکس شاید تنها روشی باشد که فرد می تواند مستقیما برای خود انجام دهد و اطمینان داشته باشد که دقیقا جایی را که مدنظر داشته از موهای زائد خالی شده است ! حتی ماده ای که برای وکس استفاده می شود شیمیایی نبوده وعاری از خطر است .

وکس صورت را می توان بی عیب ترین روش برشمرد ، درواقع معایب استفاده از آن به خود شخص برمی گردد ؛ به عنوان مثال تیکه تیکه شدن موم و شکستن آن به هنگام جدا کردن اولین عیب وکس برشمرده شده است که درصورتی که از نوع مرغوب آن استفاده شود این مشکل بوجود نخواهد آمد . دیگر عیب وکس را سوزانده شدن پوست صورت برشمرده اند ، برای پیشگیری از این مشکلات بهتر است ابتدا استفاده ی صحیح از وکس را آموخته سپس از آن استفاده کنید .

سعی کنید در هر نوبت استفاده طول هر مو حداقل 6 میلی متر باشد ، استفاده از شمع های مخصوص در وکس صورت بسیار بهتر از استفاده از موم های مورد استفاده برای اپیلاسیون است . مشکلات برشمرده شده برای وکس صورت ، در استفاده از شمع های مخصوص ، هرگز پیش نخواهند آمد .

نکته ای حائز اهمیت است ، استفاده از موم و وکس صورت برای افراد دیابتی و اشخاصی که در گردش خون با مشکل روبرو هستند با احتیاط همراه است .

مرتبط ها

قالب خبری