ومیگان دینه و اطلاعات مهمی درخصوص این دارو !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : فوریه 24, 2020
ومیگان دینه و اطلاعات مهمی درخصوص این دارو !

ومیگان دینه نوعی قرص گیاهی است که در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درخصوص نحوه مصرف و عوارض و فواید دارویی این قرص بازگو کنیم .

در مورد قرص ومیگان دینه (Vomigone) چه می دانید ؟

آشنایی با قرص ومیگان دینه مجتمع صنایع دینه ایران :

مجتمع صنایع دینه ایران همواره با به کارگیری از آخرین روش های نوین پزشکی فرآورده هایی با پایه ی گیاهی و کاملا طبیعی را تولید می کند که برای درمان بیماری های مختلف مفید می باشد. قرص ومیگان دینه از داروهای گیاهی است که به علت دارا بودن زنجبیل در ترکیبات خود، خاصیت ضد تهوع دارد. در هنگامی که به دلیل مشکلات دستگاه گوارشی یا مسمومیت با حالت تهوع و استفراغ روبه رو شدید علاوه بر تمهیدات لازم جهت رفع علت، می توانید از قرص گیاهی و بسیار موثر ومیگان برای بهبود حالت تهوع استفاده کنید و حس آرامش را به دستگاه گوارش برگردانید.

اثرات درمانی قرص ومیگان دینه :

اثرات ضد تهوع قرص ومیگان دینه وابسته به جینجرول ها و شوگال های موجود در ریزوم زنجبیل است. زنجبیل به اندازه ی سیناریزین، دیمن هیدرینات و هیوسین در رفع سرگیجه، استفراغ و تهوع و اسپاسمهای شکمی ناشی از بیماری حرکت موثر می باشد. با بررسی های انجام شده بر روی اثر ضد تهوع زنجبیل در مقایسه با دیمن هیدرینات ثابت شده که در همه ی افراد تحت درمان با زنجبیل بهبودی مشاهده شده است. درحالیکه در افراد تحت درمان با دیمن هیدرینات این اثر فقط 31% می باشد. ضمنا در مصرف کنندگان زنجبیل هیچگونه اثر جانبی مشاهده نشده است. ولی میزان عوارض جانبی در مصرف کنندگان دیمن هیدرینات 60% است. همچنین مطالعات نشان داده است که کارایی زنجبیل در پیشگیری و درمان حالت تهوع و استفراغ بیشتر از متوکلوپرامید و با عوارض جانبی کمتر می باشد.

زنجبیل به دلیل خواص ضد التهابی آن در بهبود تورم و دردهای استئو آرتریت و روماتویید آرتریت بسیار مفید می باشد. همچنین در تسکین دردهای قاعدگی در دیسمنوره اولیه به اندازه NSAIDs موثر بوده و فاقد عوارض جانبی گوارشی می باشد.

موارد مصرف قرص ومیگان دینه :

این محصول علاوه بر رفع حالت استفراغ برای تسکین درد مفاصل، بهبود حالت تهوع در دوران بارداری، پیشگیری از حالت تهوع در هنگام مسافرت و کاهش اختلالات گوارشی ناشی از شیمی درمانی نیز موثر می باشد.

اجزای تشکیل دهنده قرص ضد تهوع ومیگان دینه :

هر قرص ومیگان به میزان 5 میلی گرم اسانس و یا 25 میلی گرم جینجرول در  30 ± 470 میلی گرم پودر ریزوم زنجبیل(Zingiber officinale) استاندارد شده است.
اسانس زنجبیل متشکل از ترکیباتی مانند Zingiberene , ar – curcumene , geranial , Zingiberol  می باشد. از دیگر مواد موثره این گیاه می توان از Gingerdiol , Gingerols , shogoals ها نام برد.

نحوه مصرف قرص ومیگان دینه :

تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی : ۳ قرص، نیم ساعت قبل از شیمی درمانی
تهوع صبحگاهی خانم‌های باردار : روزانه ۱ تا ۲ قرص
تهوع ناشی از حرکت (در کشتی، هواپیما، ماشین): ۱ قرص نیم ساعت قبل از حرکت و در صورت ادامه تهوع هر ۴ ساعت ۱ قرص (تا پایان سفر)
تهوع و استفراغ ناشی از سوء هاضمه و جراحی: روزانه ۴ تا ۸ قرص
آرتریت: روزانه ۲ تا ۴ قرص، به صورت درازمدت

دانستنی های لازم درباره مصرف قرص ومیگان دینه :

در افراد مبتلا به زخم معده و سنگ صفرا بعلت افزایش ترشح صفرا از مصرف ومیگان خودداری شود.
به دلیل طبیعی بودن این محصول عوارض جانبی خاصی درباره استفاده از آن گزارش نشده است.
در دوران حاملگی و شیردهی منع مصرفی ندارد. اما در دوران بارداری روزانه از یک گرم زنجبیل خشک ( برابر 2 قرص ومیگان) تجاوز نگردد.
افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند مانند وارفارین و در کسانی که دچار اختلالات خونریزی دهنده می باشند احتیاط و با پزشک معالج مشورت گردد.
در افراد مبتلا به حساسیت به زنجبیل، ممکن است عوارض ملایم گوارشی مشاهده گردد.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :