وسواس فکری و روشهای نوین درمان این اختلال روانی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 5, 2018
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
وسواس فکری و روشهای نوین درمان این اختلال روانی

وسواس فکری نوعی اختلال روانی محسوب می شود که می تواند تأثیرات مخربی بر جسم و روح فرد وارد سازد ؛ در ادامه به روشهای درمانی نوین وسواس فکری خواهیم پرداخت .

وسواس فکری در افراد زیادی از جامعه مشاهده می شود ؛ این عارضه با فعالیت های ورزشی و مصرف برخی خوراکی ها قابل درمان است .

در ادامه قصد داریم به برخی از پیشنهادات درمانی یک روانشناس که به منظور درمان بیماری های روانی از جمله وسواس فکری بیان شده است بپردازیم .

یک روانشناس با تاکید بر اینکه ورزش ، نقش بسزایی در درمان انواع بیماری ‌های روانی منجمله وسواس فکری دارد ، در مورد درمان وسواس فکری و افسردگی و اضطراب با استفاده از چند راهکار توضیح داد .

دکتر ابوالقاسم خوش کنش با اشاره به نقش ورزش در درمان بیماری های روانی گفت : افراد افسرده به دلیل این که آب میان بافتی کمی دارند ، نسبت به دیگران آب و چای کمتری مصرف می کنند ، اما انجام پیاده روی ، آب میان بافتی را به حرکت در می آورد و با مصرف آب ، نیاز بدن به آب نیز مرتفع می شود .

این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد : پیاده روی ، طناب زدن و استخر رفتن ، در مرتفع کردن استرس و اضطراب و وسواس فکری بسیار موثر است ؛ در اثر اضطراب ، نوعی عرق بدبو از بدن متصاعد می شود که با پیاده روی و مصرف آب ، کنترل می شود .

خوش کنش با تاکید بر این که ورزش کردن آداب خاصی دارد ، به افراد توصیه کرد تا ورزش را به صورت ممتد و به گونه ای انجام دهند که به قلب و اندام های درونی شان فشار وارد نشود تا دچار مشکلات پس از آن نگردند .

منبع : سلامت آنلاین

اشتراک گذاری این مطلب در :