جدیدترین مطالب امروز

ورزش یوگا عاملی مؤثر در پیشگیری از ابتلا به افسردگی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

ورزش یوگا عاملی مؤثر در پیشگیری از ابتلا به افسردگی

این مقاله اختصاص دارد به ورزش یوگا ، ورزشی که می تواند در پیشگیری از ابتلا به هر گونه افسردگی ، بسیار مؤثر واقع شده و به افراد کمک نماید .

ورزش یوگا علاوه بر اینکه نوعی ورزش تمرکزی محسوب می شود ، می تواند روش درمانی و پیشگیری کننده از افسردگی هم بشمار آید .

اگر عادت به انجام تمرینات یوگا دارید ، احتمالا می ‌دانید که این ورزش می ‌تواند به آرام‌ سازیِ جسم و ذهنِ شما کمک کند .

هم اکنون کارشناسان سلامت تأکید دارند که بر اساس نتایج چندین مطالعه جدید ، یوگا می‌ تواند در کاهش علائم افسردگی نقش داشته باشد .

در حالی که چندین مطالعه نشان ‌دهنده نقش یوگا در بهبود افسردگی است ، اما بنابر اظهارات کارشناسان در نشست سالانه انجمن روانشناسی آمریکا در واشنگتن دی سی تأکید شده که این مطالعه هنوز در مراحل ابتدایی است و انجام مطالعات بیشتر در این زمینه ضروری است.

“ لیندزی هاپکینز ” ، متخصص روانشناسی در این باره می‌ گوید : در حال حاضر می ‌توانیم یوگا را تنها به عنوان یک تکنیک مکمل توصیه کنیم که احتمالا اگر در کنار تکنیک‌ های استاندارد ارائه شده از سوی تراپیست ‌های دارای مجوز به کار گرفته شود ، بیشترین تأثیرگذاری را خواهد داشت .

وی افزود : بدیهی است که یوگا یک شیوه درمان نیست ، اما قطعا قابلیت ‌های زیادی برای کمک به بهبود و تسکین علائم این اختلال روانی دارد .

به گزارش یونایتد پرس ، مطالعاتی که در نشست ‌های پزشکی ارائه می ‌شوند باید به عنوان تحقیقات ابتدایی در نظر گرفته شوند ، مگر اینکه در مجله کارشناسی منتشر گردند .

منبع : tnews

مرتبط ها

قالب خبری