جدیدترین مطالب امروز

واکسن جانسون راه حل درمانی دیگر برای کووید 19

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اخبار

واکسن جانسون راه حل درمانی دیگر برای کووید 19

نزدیک به یکسال می شود که جهان به بیماری کرونا مبتلاست و هرازگاهی خبرهایی از تولید واکسن آن به گوش می رسد که واکسن جانسون نمونه ای دیگر در این خصوص است .

آژانس دارویی اروپا بررسی واکسن جانسون متعلق به شرکت دارویی جانسون را برای اعطای مجوز آغاز کرد.

شرکت دارویی “جانسون و جانسون” اواخر روز سه شنبه اعلام کرد بررسی نتایج واکسن جانسون علیه کرونا توسط مسئولان حوزه بهداشت در اروپا و كانادا نشان می دهد تزریق این واکسن باعث تولید آنتی بادی ها و سلول های ایمنی در برابر ویروس می شود، بنابراین سریعا پیگیری دریافت مجوز واكسن کووید-19 خود را آغاز کردند.

بر اساس اعلام آژانس دارویی اروپا بررسی ها تا زمان اعطای مجوز رسمی برای ورود واکسن جانسون به بازار توسط شرکت جانسن فارماسیوتیکا زیرمجموعه شرکت جانسون جانسون همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت جانسون جانسون گفت: شرکت دارویی “جانسن فارماسیوتیکا” همکاری خود با مقامات بهداشت کانادا را همچنان ادامه می دهد تا با تکمیل روند بررسی ها مسیر را برای دریافت مجوز تسهیل کند.

پتی هاجدو، وزیر بهداشت کانادا در توئیتر نوشت: واکسن جانسون در حال بررسی است و این چهارمین واکسنی است که مراحل تایید را در این کشور آغاز کرده است.

کانادا در ماه آگوست قراردادی با شرکت جانسون برای خرید حداکثر 38 میلیون دوز واکسن کووید-19 امضا کرده است. واکسن های شرکت های رقیب از جمله فایزر، مدرنا و آسترازنکا نیز در حال حاضر توسط مقامات وزارت بهداشت کانادا در حال بررسی است.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری