هیجانات منفی مانع اصلی در انتخاب شغل

:: نویسنده : بخش آموزش
:: تاریخ انتشار : فوریه 5, 2014
هیجانات منفی مانع اصلی در انتخاب شغل

هیجانات منفی درصورتی که کنترل نشوند تاثیرات مستقیم و مخربی درتصمیم گیری های ما خواهند گذاشت ؛ درادامه با تاثیر مستقیم آن ها در فریب ذهنمان آشنا می شویم.

جنگ اول ، به از صلح آخر!

تا به این جا سعی بر این بود تا انگیزه ای برای انتخاب شغل مناسب در شما ایجاد شود، اما واقعیت این است که تا نخواهید هیچ چیز و هیچ کس  نمی تواند این خواستن را در شما بیدار کند ؛ تنها کمک باقیمانده تلاش برای شناخت هیجانات منفی وغلبه بر آن ها برای صعود بر قله های موفقیت است.

اگر شمای روشنی از شغل خود در ذهنتان دارید، می توانید به سوالاتی که در ادامه آمده بدون مکث زیاد پاسخ دهید

–          چرا فکرمی‌ کنید توانایی انجام این کار رادارید؟

–          این شغل چه مهارت‌ هایی لازم دارد و شما چه مقدار از این مهارت ‌ها را دارید؟

–          در کسب و کاری که انتخاب کرده‌ اید چه عواملی باعث پیشرفتتان می‌شود؟

اگر نتوانستید به سوالات فوق پاسخ دهید دلیل آن چیست ؟ شاید نیازی به وارد شدن در زندگی شغلی نمی‌بینید؟

ازعمده علل این ندانستن ها ، روشن نبودن مسیر زندگی و سر درگمی درباره ی هدفی است که آن را دنبال می کنید ، اما آیا این پاسخ برای شما قابل قبول است؟!

درواقع ندانستن بعید است ، ما هم می‌دانیم از زندگی چه می‌خواهیم وهم با مسیری که باید طی کنیم تا حدودی آشنا هستیم ؛ دلیل سرباز زدن از پاسخگویی قطعی غلبه ی هیجانات منفی بر قدرت تصمیم گیری است.

سه مورد از اصلی ترین هیجانات منفی ترس ، پرهیز از تنبلی و قالب ذهنی است.

ترس از تغییراتی که برای رسیدن به هدفتان باید در زندگی خود ایجاد کنیم و مایل نیستیم !

پرهیز از تنبلی و همتی که برای به سر انجام رساندن کار ها لازم است و در نهایت قالب ذهنی ای که  اغلب گمان می‌کنند زندگی چیزیست که اتفاق می‌افتد پس تلاش برای رسیدن به خواسته‌ ها امری غیر ضروریست .

حالا که با هیجانات منفی آشنا شدیم و قرار بر کنترل آن ها است ، در ادامه ی راه پرداختن به کدام نوع زندگی شغلی را پیشنهاد می کنید؟

بگذارید در دادن پاسخ کمکتان کنیم :

امروزه درهرکدام از انواع زندگی شغلی که فعالیت کنید ( کارآفرینی ؛ خوداشتغالی ؛ استخدامی ) باید ذهنی خلاق داشته و همانطورکه قبلا گفتیم حرفی نو برای گفتن داشته باشید… البته اگر می ‌خواهید موفقیتی پایدار در حرفه تان داشته باشید.. .

این نکته را هم در نظر بگیرید که برخلاف گذشته افرادی که دراستخدام  یک سازمان هستند امنیت شغلی کمتری دارند .

از این رو زندگی شغلی کار آفرینانه  پیشنهاد می‌شود ؛ حتی اگر شما این زندگی شغلی را مستقیما انتخاب نکنید ، آشنایی با روحیات یک شخص کارآفرین و تمرین مهارت‌ هایی جهت پروش این روحیات در وجودتان خالی از لطف نبوده و کمک چشمگیری به ارتقاء سطح کیفی زندگی شغلیتان دارد .

پس اجازه دهید در ادامه راه با تمرین هایی در خصوص پرورش روحیات کار آفرینانه با هم همراه باشیم.

اشتراک گذاری این مطلب در :