هيالورونيک اسيد و تأثیرات این ژل بر جوانسازی پوست

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 3, 2018
هيالورونيک اسيد و تأثیرات این ژل بر جوانسازی پوست

هيالورونيک اسيد به عنوان یکی از گزینه های تأثیر گذار و کاربردی برای جوانسازی پوست محسوب می شود که در این مقاله قصد داریم بیشتر به این موضوع بپردازیم .

چین و چروک پوست به‌خصوص پوست صورت برای اکثر افراد به‌ویژه خانم‌ها خوشایند نیست. این چروک‌ها با گذشت زمان و در طول حیات انسا‌ن‌ها رخ می‌دهند و گریزی از آنها نیست. اما باتوجه به پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی رخ داده می‌توان از این آسیب ناخوشایند و شاید ناراحت‌کننده پوستی نجات یافت. هيالورونيک اسيد را می‌توان یکی از درمان‌های مهم و موثری نام برد که در این زمینه بسیار موفق عمل می‌کند.

هيالورونيک اسيد یک رطوبت‌ساز طبیعی است که درواقع ماده‌ای است که آب را جذب می‌کند. این ماده مولکول روان‌کننده بدن است و به‌صورت طبیعی و فراوان در تمام موجودات وجود دارد.

این اسید در واقع مهم‌ترین گلیکوز آمینو گلیکان (‌یک نوع قند طبیعی‌) در پوست است که کارش انعطاف‌پذیری، قوام و فرم‌دهی به پوست است. هيالورونيک اسيد همچنین قابلیت بالقوه جذب آب را دارد و وقتی در لایه‌های پوست تزریق می‌شود باعث حجیم، نرم و هیدراته شدن (آب‌دار شدن) پوست می‌شود. جدا از این مزیت‌ها باید گفت که هیالورونیک اسید در رشد سلولی، عملکرد گیرنده‌های غشایی و چسبندگی در لایه‌های پوستی هم موثر است.

با بالا رفتن سن پوست هيالورونيک اسيد یا حجم خود را از دست می‌دهد در نتیجه پوست شل شده و در صورت چین و چروک به وجود می‌آید. برای کاهش چین و چروک صورت فیلر هیالورونیک اسید انتخاب موثری است، چون می‌تواند مواد مغذی ضروری را از رگ‌های خونی به سلول‌های پوستی منتقل کند.

همچنین ژل هيالورونيک اسيد که توسط کارخانه‌های دنیا ساخته می‌شود انواع مختلفی دارد که می‌توان گفت معتبرترین آنها عبارتند از: رستیلن، پرلن، گلایتون، تئوسیال وژویدرم.

تزریق هيالورونيک اسيد را می‌توان راه‌حلی اصولی و مناسب برای ایجاد تغییرات و بهبود ظاهر دانست. اگرچه ممکن است افراد با یک بار تزریق به نتیجه مطلوب نرسند، چون این تزریق برای افراد مختلف، متفاوت است. یعنی بعضی افراد ممکن است حداقل به سه بار تزریق نیاز داشته باشند. اثر تزریق آن بین سه تا پنج ماه باقی می‌ماند. در برخی موارد هم برای باقی ماندن اثر تزریق سالانه دو تا سه بار تزریق تکرار می‌شود.

از موارد موثری که هيالورونيک اسيد می‌تواند به کمک مشکلات مختلف بیاید، می‌توان به تاثیر آن بر آب مروارید، خشکی چشم، تزریق هيالورونيک اسيد به چشم برای درمان رتینای جدا شده یا سایر آسیب‌های چشم نام برد. همچنین برای درمان زخم‌های دهان، برای کاهش و جلوگیری از پیری پوست و خطوط لبخند هم مفید است. به‌علاوه تاثیر هيالورونيک اسيد بر بیماری استئوآرتریت (یا آرتروز) برای سفتی و درد مفصل تزریق می‌شود. استفاده از هيالورونيک اسيد برای درمان سوختگی و زخم‌های پوست هم مفید است.

در پایان لازم می‌دانیم که یادآور شویم برای تزریق این ژل حتما باید نزد متخصصان و جراحان پلاستیک و زیبایی مراجعه کرده تا مشکلی پیش نیاید و تزریقی درست و سلامت انجام شده تا نتیجه‌ای مناسب حاصل شود.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :