هوفاریقون گیاهی بینظیر با تأثیرات درمانی متعدد !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : نوامبر 11, 2017
هوفاریقون گیاهی بینظیر با تأثیرات درمانی متعدد !

این مقاله را اختصاص دادیم به معرفی گیاهی به نام هوفاریقون که دارای تأثیرات درمانی متعددی می باشد ؛ برای شناخت هرچه بیشتر گیاه هوفاریقون ، همراه ما باشید .

اگر دچار اختلالات خواب شده اید توصیه می کنیم از گیاه هوفاریقون استفاده کنید چون خاصیت آرامش دهندگی دارد همچنین برای درمان مشکلات معده و مشکلات روحی و روانی نیز تاثیرگذار خواهد بود

دکتر کاظمی متخصص طب سنتی می گوید : گیاه سنبله طیب ، دیازپام طبیعی نامیده می‌ شود ، این گیاه علاوه بر اینکه داری خاصیت بسیار عالی جهت آرام بخشی است و برای بر طرف کردن اختلالات خواب بسیار مؤثر می‌ باشد ، می ‌تواند یک مسکن بسیار قوی هم باشد به بیان ساده‌ تر می‌ شود گفت تقریباً برای تسکین تمام دردها از جوشانده سنبله طیب استفاده می‌ شود و به علت داشتن خاصیت خواب آور بودن بهتر است این گیاه شب‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود : گیاه اسطخودوس همانند گیاه سنبله طیب به علت داشتن خواص تسکین دهندگی مسکن طبیعی بسیار خوبی است که باید به صورت جوشانده مورد استفاده قرار بگیرد .

این متخصص طب سنتی در خصوص گیاه هوفاریقون نیز تصریح کرد : هوفاریقون نام گیاه دیگری است که جزو دسته گیاهان تسکین دهنده طبقه بندی می ‌شود و علاوه بر خاصیت آرام بخشی و مسکن طبیعی بودن می ‌تواند در درمان افسردگی خفیف تا متوسط خصوصاً در افراد مسن و بیماری های روانی مؤثر باشد ، همچنین برای جبران اختلالات خواب و تحریک پذیری کمک کننده بوده و تأثیر خوبی بر درمان التهاب معده و بهبود زخم معده خواهد داشت .

وی بیان کرد : نعناع یکی دیگر از گیاهان پرمصرف در تهیه مواد غذایی است که خام هم مصرف می‌ شود ، گیاه نعناع دارای خواصی از جمله آرام بخش خوب به صورت موضعی ، شل شدن عضلات صاف دستگاه گوارش ، کاهش گاز داخل روده‌ها و اثر ضد اسپاسم در اختلالات عضلانی عصبی می‌ باشد .

دکتر کاظمی در پایان خاطر نشان کرد : جوشیده چوب دارچین به همراه روغن ‌هایی مثل روغن زیتون لعابی تولید می‌ کند که این لعاب دارای خاصیت ضد التهابی قوی می‌باشد و می ‌تواند دردها را کاهش دهد و حتی جایگزین مناسبی برای آسپرین و حتی ایبوپروفن گردد .

باید توجه شود که هر چند تداخل دارویی مسکن ‌های شیمیایی با مسکن‌ های گیاهی به اثبات علمی نرسیده است ، اما به طور کلی نباید این دو گونه جدا از داروهای تسکین دهنده همزمان به مصرف برسند .

منبع : Yjc

اشتراک گذاری این مطلب در :