جدیدترین مطالب امروز

هوش مصنوعی توانایی خواندن افکار شما را دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : تکنولوژی

هوش مصنوعی توانایی خواندن افکار شما را دارد ؟

هوش مصنوعی در دهه ی اخیر پیشرفت های بسیار خارق العاده ای کرده است ! پیشرفت هایی که حتی مخالفان این فناوری را کمی نگران و وحشت زده ساخته است !

محققان ژاپنی به فناوری هوش مصنوعی تازه‌ ای دست یافته اند که با تحلیل اطلاعات حاصل از اسکن مغز، می تواند در خصوص طرز فکر و اندیشه‌ های افراد، اطلاعات مدون ارائه ‌دهد.

این سیستم هوشمند ابتدا داده ‌های مربوط به ام‌آرآی مغز هر فرد را دریافت می‌کند و با بررسی تصاویر اسکن شده مغز از این طریق می‌تواند با ارائه گزارش مکتوب شرح دهد که فرد به چه چیزی می اندیشیده است و نظرات و دیدگاه‌ هایش در آن لحظه مشخص چه بوده است.

هدف از انجام پژوهش هوش مصنوعی دردانشگاه اوچا نومیزو مشخص شدن این موضوع است که مغز چگونه اطلاعات خود را در مورد آنچه که در پیرامونش اتفاق می افتد، تجزیه تحلیل و ارائه می‌دهد.

برای نیل به این هدف در حوزه هوش مصنوعی ، الگوریتمی طراحی شد که درک و تفسیر فعالیت‌ های مغز انسان به صورت مکتوب را میسر می سازد. گرچه این سیستم هوشمند هنوز در ابتدای کار و فعالیت خود است ، اما در آینده نه چندان دور می‌توان از این فناوری هوشمند برای تسهیل تعامل مغز انسان و رایانه ‌ها و دسترسی دقیق به آنچه در مغز افراد در جریان است، بهره گرفت.

اضافه براین از این روش در هوش مصنوعی می‌توان برای ساده سازی روند فهم دانشمندان از فرآیند پردازش اطلاعات گوناگون مانند اطلاعات بصری، صوتی، معنایی، زبانی، احساسی و… توسط مغز استفاده کرد.

منبع : دیجیتال ترندز

مرتبط ها

قالب خبری