جدیدترین مطالب امروز

هورمون درمانی و کمک به پیشگیری از سقط جنین !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

هورمون درمانی و کمک به پیشگیری از سقط جنین !

سقط جنین مشکلی است که متأسفانه برخی از بانوان با آن مواجه می شوند ؛ در ادامه این مقاله به بررسی هورمون درمانی و تأثیر آن در پیشگیری از سقط جنین می پردازیم.

تحقیقات اخیر ثابت کرده است هورمون درمانی به کمک هورمون پروژسترون توانایی پیشگیری از سقط جنین را دارد.

سازمان نظارت بر سلامت بریتانیا پروژسترون را برای مادرانی که قبلاً سقط جنین داشته و لکه بینی یا خونریزی داشته اند، تأیید کرده است.

بر اساس دستورالعمل جدید این سازمان، به زنانی که سابقه سقط جنین در مراحل اولیه بارداری و قبل از تشخیص ضربان قلب جنین دارند و همچنین دچار خونریزی واژینال هستند، دو دوز ۴۰۰ میلی گرمی پروژسترون داده می‌شود.

این هورمون چندین دهه است که در دوزهای مختلف به عنوان یک داروی ضد بارداری و همچنین برای کاهش علائم یائسگی استفاده می‌شود و در هورمون درمانی مؤثر می باشد.

بر اساس مطالعات، زنانی که سابقه سقط جنین داشته و در مراحل اولیه بارداری خونریزی دارند، به کمک هورمون درمانی ، تحت درمان هورمونی قرار می‌گیرند که می‌تواند شانس تولد نوزاد را بین ۵ تا ۱۵ درصد افزایش دهد.

اگر ضربان قلب جنین در اسکن بعدی تشخیص داده شود، هورمون درمانی و درمان با پروژسترون تا پایان هفته شانزدهم بارداری ادامه خواهد یافت.

پروژسترون یک هورمون طبیعی است که بدن در دوران بارداری تولید می‌کند. این هورمون به رشد پوشش داخلی رحم کمک می‌کند و به بدن مادر کمک می‌کند تا نوزاد در حال رشد را بپذیرد.

پروژسترون توسط جسم زرد، توده موقت سلولی که در تخمدان در طول چرخه قاعدگی تشکیل می‌شود، تولید می‌شود.

منبع : مهر

مرتبط ها

قالب خبری