جدیدترین مطالب امروز

هنگام خواب جوراب بپوشید و از قلب دوم خود محافظت کنید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

هنگام خواب جوراب بپوشید و از قلب دوم خود محافظت کنید

استفاده از جوراب در وقت استراحت می تواند پای شما را در برابر سرما ، گرد و غبار ، عفونت های قارچی و دیگر عوامل محیطی حفظ کرده و بوی بد تعریق را نیز از بین ببرد .

اینطور بین مردم جا افتاده است که هنگام خواب لباسی راحت پوشیده و از نگهداشتن جوراب به پا و… خودداری کنید ؛ خب البته این امر در خصوص لباس های تنگ و آزاردهنده صدق می کند اما اگر یک جوراب با کش کاملا نرم تهیه کنید و هنگام خواب از آن ها استفاده کنید ، در بلند مدت نه تنها تاثیرات مثبت این عمل را احساس خواهید کرد بلکه از پا که حکم قلب دوم را دارد به خوبی محافظت کرده اید .

هر فرد پیش از آنکه به خواب برود حس قوی تری پیدا می کند ، احساس سرما در ناحیه پا از جمله مواردی است که پیش از به خواب رفتن و حتی در لحظات اولیه بعد از بیداری آن را تجربه می کنید ؛ اگر در ساعات خواب جوراب به پا کنید نه تنها از این احساس آزاردهنده رهایی پیدا خواهید کرد بلکه از عوارض آن نیز دور خواهید شد ؛ عوارضی مانند ترک برداشتن پوست کف پا به مرور زمان ، درد در قسمت پا و…

تعویض دوره ای جوراب :

احتمالا از جوراب خود به مراتب بتوانید استفاده کنید ؛ تفاوت این جوراب با جوراب های دیگر شما شل بودن کش آن است تا در مدت استراحت بر روی بدن شما رد نیندازد ؛ در مواردی لازم است شخص جوراب خود را مرتب شسته و یا تعویض کند ؛ این امر در خصوص افرادی که تعریق زیاد دارند حائزاهمیت می باشد . از دیگر مزیت های استفاده از جوراب در زمان استراحت ، جذب عرق تولید شده می باشد ؛ اما اگر به بهداشت جوراب اهمیت ندهید همین امر می تواند ایجاد ناراحتی های پوستی کند ، چرا که جوراب با پوست پا تماس مستقیم داشته و می تواند مواد جذب شده را در معرض جذب سلول های پوستی قرار دهد . افرادی که دارای تعریق زیاد هستند احتمالا از این تاثیر جوراب در کم شدن بوی پای خود خوشنود شده و عادت استفاده از جوراب را در طول روز ادامه خواهند داد .

مراقبت های تکمیلی در استفاده از جوراب :

تا اینجا جوراب را دژ نگهبانی در برابر سرما و گرد و غبار دانستیم که البته مسئولیت اندکی نیست ، با این محافظت ها است که از ایجاد ترک پا ، عفونت های قارچی و… جلوگیری کرده ایم ؛ اما اگر می خواهید لطافت کف پا را دوچندان کنید ، چند دقیقه ای پیش از استفاده از جوراب ، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید ، اجازه دهید کرم کاملا جذب پاهایتان شود ، سپس جوراب پوشیده و استراحت کنید . با این کار رطوبت کاملا جذب پا شده و پوستی نرم و صاف را به ارمغان می آورد .

مرتبط ها

قالب خبری