جدیدترین مطالب امروز

همسر من نابارور است چگونه با این مسئله کنار بیاییم ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

همسر من نابارور است چگونه با این مسئله کنار بیاییم ؟

نابارور بودن زوجین ، امروزه مسئله ای است که حتما راهی برای آن یافت می شود ، مشکلی که اکثر افراد دارند برسر چگونگی رفتار و ادامه ارتباط با همسر است .

حسی که زن و شوهر با اطلاع از نابارور بودن پیدا می کنند قطعا حس خوبی نیست . علاوه مسیر دروانی که زوجین طی کرده و با پاسخدهی روبرو می شوند ، یکسری واکنش های روحی نیز در این بین اتفاق می افتد ؛ در این بین مهم است که ناراحتی خود را با حرف هایی نظیر ” پیشنهاد طلاق ” ، ” ازدواج مجدد “و… بروز ندهیم . کنترل احساسات و بیان صحیح آن ها یک هنر است ؛ توجه داشته باشید که فرزند ضمانتی بر پایداری یک زندگی نیست بعلاوه آنکه در بدترین شرایط هم راهی نظیر قبول سرپرستی کودکان وجود دارد .

فرزند تنها دلیل ادامه زندگی مشترک نیست :

توجه داشته باشید که افراد را نمی توان در زندان زندانی کرد ، تنها زمانی می توان به ماندگاری شخصی یقین داشت که فرد شرایط را زمینه ساز رشد دانسته و محیط از سلامت برخوردار باشد . زمانی که زن یا مرد متوجه می شوند که با مشکل نابارور بودن مواجه هستند باید مسیر درمانی را طی کرده و هدف خود از تشکیل یک زندگی مشترک را فراموش نکنند ، اهدافی که برای ارتقا و دستیابی انتخاب کرده اید را از یاد نبرید ، فرزند تنها بخشی از این اهداف است .

زمانی که یکی از زوجین متوجه می شود مشکل نابارور بودن از او است ، حسی ناخوشایند و اجتناب ناپذیر را تجربه می کند ، محرک های محیطی که می توانند به این حس بیافزایند ناآگاهی همسر از چگونگی برخورد ، دخالت والدین ( مخصوصا زوج سالم ) و پرسش های مکرر اطرافیان است .

زوجی که قرار نیست بچه ای از خود داشته باشند دو نوع رفتار را در پیش خواهند گرفت ؛ در گروه اول همسر سالم کار خود را فداکاری دانسته و به دلیل ذهنیتی که برایش ایجاد شده همسر خود را مدیون همیشگی این گذشت می داند ، در گروه دوم که قطعا زندگی با آرامش بیشتری همراه خواهد بود ، مشکل نابارور بودن امری طبیعی تلقی می شود که احتمال بروز آن برای هر فردی بوده است ، بنابراین زندگی با محیطی سالم از نظر روانی به پیش خواهد رفت .

چه عواملی در بروز مشکل نابارور بودن موثر هستند ؟

رانندگی طولانی مدت و نشستن پشت فرمان به خصوص در آقایان نابارور شدن را در پی دارد . در خصوص موارد مشترک در بروز ناباروری در خانم و آقا می توان به آلودگی هوا و استرس اشاره کرد. به عنوان یک توصیه به خانم ها باید گفت اگر دوران سیکل آن ها با اختلال همراه است حتما به آن رسیدگی کنند همچنین از مصرف فستفود ها خودداری کرده و گروه ویتامین های D ، C و E را در برنامه غذایی خود بگنجانند .

مرتبط ها

قالب خبری