جدیدترین مطالب امروز

همسر شکاک و اهمیت رعایت برخی نکات در قبال او !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

همسر شکاک و اهمیت رعایت برخی نکات در قبال او !

داشتن همسر شکاک می تواند رابطه زوجین را بسیار تحت تأثیر قرار دهد تاحدی که اگر این معضل مدیریت نشود ، می تواند به راحتی منجر به فروپاشی رابطه زناشویی گردد.

اگر دارای همسر شکاک هستید، بهتر است کمی بیشتر مراقب رفتارهای خود باشید و برخی نکات را رعایت کنید!

چگونگی برخورد با همسر شکاک ؟

اگر شما با چنين فردی زندگی می کنيد٬ باید بيشتر از این واکنش های ساده٬ مراقب ارتباط تان باشيد. شمایی که با یک همسر شکاک زیر یک سقف زندگی می کنيد٬ باید آداب زندگی با این آدم ها را بدانيد و با کمی ظرافت اوضاع را برای خودتان و او راحت تر کنيد.

از گفتن دروغ های کوچک بپرهیزید
باور کنيد که سکوت موفق ترین ازدواج ها را هم ویران می کند. اگر می خواهيد زندگی مشترک شما عاقبت خوبی داشته باشد٬ نگذارید سکوت جایش را در خانه شما باز کند. حرف زدن در مورد موضوعات روزمره٬ عقاید و برنامه ها می تواند گفت وگوی دونفره تان را گرم کند. وقتی همسرتان ببيند بدون نياز به کنجکاوی از همه روز شما خبر دارد٬ دیگر نيازی نمی بيند که مخفيانه سر از همه کارهای شما در بياورد.

انبار باروت را منفجر نکنيد
اوضاع شما با دیگران فرق می کند. همسر شما یک انبار باروت است و برای منفجر شدن تنها به یک جرقه احتياج دارد. پس فرصت را برای منفجر شدنش فراهم نکنيد. باید بدانيد چه موضوعاتی حساسيت او را تشدید می کند و از آنها بپرهيزید و اگر فکر می کنيد حساسيت او بی مورد است٬ باید قبل از آنکه کاری بکنيد٬ یک قدم به عقب بازگردید و به او کمک کنيد تا حساسيت های بی موردش را کنار بگذارد.

تمام گذشته خود را بازگو نکنید و حریم خصوص تان را حفظ کنید
شاید فکر کنيد اگر همسر شکاک شما ، تمام زیر و بم زندگی تان را بداند دیگر دليلی برای شک کردن باقی نمی ماند اما اشتباه می کنيد. از همان روز اول زندگی مشترک تان یک موضوع را روشن کنيد. نگذارید به عرصه خصوصی تان وارد شود و محيط هایی که مخصوص شماست را زیر و رو کند.

عشق تان را بروز دهيد و در این راه از متخصص کمک بخواهید
اگر احساس می کنيد توضيح دادن ها و دليل آوردن هایتان همسرتان را شکاک تر از قبل می کند٬ مشاوره های انفرادی و زوج درمانی تنها راهی است که می تواند مشکلات شما را حل کند.

شاید مشاوره هم کارکرد نداشته باشد و همسر شکاک شما برای برطرف کردن شکش٬ نياز به دارو درمانی داشته باشد. شاید مغز او٬ بدون آنکه خودش بخواهد چنين فرمان هایی را صادر می کند؛ پس قبل از آنکه از زندگی مشترک تان نااميد شوید٬ چنين درمان هایی را نیز امتحان کنيد.

منبع : sinapress

مرتبط ها

قالب خبری