جدیدترین مطالب امروز

هما روستا ، رنگ تازه ای به جشنواره ی فیلم فجر بخشید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اخبار

هما روستا ، رنگ تازه ای به جشنواره ی فیلم فجر بخشید

در همان ابتدای مراسم افتتاحیه ی سی و دومین جشنواره ی فیلم فجر ، هما روستا به همراه مهدی هاشمی و جهانگیر میرشکاری مورد نکوداشت قرار گرفتند.

مراسم افتتاحیه ی جشنواره ی امسال فیلم فجر با دعوت از هما روستا ، هنرمند سالهای سینمای ایران همراه بود ، که حضور رضا کیانیان و رخشان بنی اعتماد به روی سن ، و همچنین دستهای حضار ، گویای واضحی برای هنر این هنرمند بزرگ و دوست داشتنی است.
هما روستا اولین هنرمند دعوت شده به روی سن این مراسم بود که با ادای احترام رضا کیانیان و رخشان بنی اعتماد طی جملاتی کوتاه ، همراه شد .
رضا کیانیان در سخنانی کوتاه درباره ی بزرگداشت هما روستا گفت : واقعا خوشحال هستم و افتخار می‌کنم که اینجا برای بزرگداشت هما روستا حضور دارم. اولین جایزه‌ ام را از دست هما روستا گرفتم و در صحنه هم با کمک خانم روستا درخشیدم و الان هم سر تعظیم فرود می‌آورم.
رخشان بنی اعتماد هم در سمت کارگردانی تنها به یک جمله بسنده کرد و گفت : با ادای احترام به هما روستا ، نه به خاطر هنر بازیگری اش ، بلکه در هنر بی‌ مثالش در چگونه هنرمند باقی ماندن.
هما روستا نیز در این مراسم ، هم از کیانیان و هم از بنی اعتماد تشکر کرد و گفت : که از هموطنان تشکر می‌کند که با مهر و لبخندشان او را به زندگی امیدوار می‌کنند.
در پایان هم رخشان بنی اعتماد لوح افتخار را به این هنرمند تقدیم کرد.
فرزاد حسنی که از ابتدا ، اجرای این مراسم را به عهده داشت با دعوت از مهدی هاشمی به روی سن ، دومین هنرمند مورد نکوداشت این مراسم را نیز معرفی کرد.
مهدی هاشمی در این مراسم گفت : من ۶۷ سال دارم ، دیدم بزرگداشت برایم گرفته ‌اند ، به همکاران و دوستان ۳۵ ساله ‌ام زنگ زدم تا سر قضیه را چهار نفری بگیریم.
هاشمی جایزه ی خود را از غلامحسین میرزایی ( غلام ژاپنی ) ، دولت شاهی (چیچو ) و محمد ذوالفقاری ( محمد لالی ) دریافت کرد و در خاتمه گفت : امشب ، شب پرافتخاری برایم است که جایزه ‌ام را از گرامی‌ ترین همکارانم گرفتم.
جهانگیر میرشکاری که در عرصه ی صدا برداری ، هنرآفرینی میکند ، دیگر شخص مورد تجلیل این مراسم بود.
میرشکاری که در کارنامه‌ اش صدابرداری از سریال‌ های سلطان شبان و مثل آباد و فیلم اجاره ‌نشین‌ ها و خانه دوست کجاست را دارد، گفت که صدابرداری اجاره ‌نشین‌ ها سخت ‌ترین کار برایش بوده است.
سیروس الوند هم برای تقدیر از این هنرمند صدابردار ، به روی صحنه آمد و گفت : روزی که با میرشکاری شروع کردیم، از صدابرداری سر صحنه خیلی می ‌ترسیدم. سماک باشی نیز گفت که صدابرادری وقتی نهادینه می‌شود که کیمیایی هم سر صحنه صدا بگیرد که گرفت.
سیروس الوند ادامه داد : جهانگیر خیلی به من آموخت، با او فهمیدیم صدا و افکت یعنی چه. شمار زیادی از صدابرداران امروز شاگرد او بودند و او حق بزرگی به صدای ایران دارد و می توان او را پدر صدابرداری سینمای ایران دانست.
و در انتهای این مراسم بزرگداشت ، میرشکاری از وزیر هم تشکر کرد که شادی را به سینمای ایران برگرداند.

مرتبط ها

قالب خبری