جدیدترین مطالب امروز

هفته ی وحدت و آغازی برای جهان اسلام با تولد محمد رسول الله

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

هفته ی وحدت و آغازی برای جهان اسلام با تولد محمد رسول الله

روایتی شاید متفاوت تر از هفته ی وحدت ، هفته ای که برای تمامی مسلمین جهان ، نماد اتحاد و همبستگی است ، گویی دوباره در این هفته ، تجدید پیمان می کنند اتحاد واحد دینشان را .

در همین ابتدا لازم است از طرف یک جم ، روز میلاد پیامبر مهربانی ها حضرت محمد مصطفی ( ص ) و امام جعفر صادق ( ع ) که مصادف است با آغاز هفته ی وحدت را به تمامی مسلمین جهان تبریک و شادباش عرض کنیم .

و اما قصه ای کوتاه از ایجاد هفته ی وحدت :

هفته ی وحدت هفته ایست که جرقه اش از ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان ، آنهم قبل از انقلاب زده شد و درست بعد از انقلاب بود که به دستور رهبر کبیر انقلاب ، امام خمینی ( ره ) به نام هفته ی وحدت در تقویم رسمی کشورمان به ثبت رسید .

20 آذرماه 1356 بود که حکم تبعید ” سید علی خامنه ای “ رهبر این روزهای ایران ، به ایرانشهر تصویب شد ؛ 8 روز بعد ، یعنی در تاریخ 28 آذرماه همان سال ، ایشان به همراه سه نظامی پای به تبعیدگاه ایرانشهر ، با گرمای بالای 60 درجه ی تابستانی اش گذاشتند .

از آنجاییکه این سید بزرگوار هیچ گاه از تلاشهای خستگی ناپذیر خود در راه اسلام و انقلاب دست برنمی داشت و همیشه در راه اعتقادات و منافع میهن عزیزمان ایران گام برداشته بود ، درصدد موقعیتی مناسب بود برای ایجاد تحولی شگرف ، حتی در زمان تبعیدش .

تحولی که این روزها با نام هفته ی وحدت آن را می شناسیم و تمام هست و نیستش ، زاییده ی اندیشه ی راهبردی ، خیرخواهانه و سیاستمدارانه ی آیت الله خامنه ای می باشد .

رهبر عزیزمان در آن روزهای تاریخی و حساس تبعیدش ، چاره ای اندیشید تا باری دگر با عمل خود و نه حرف ! کاری کند کارستان ، آنهم درست در جایی که کمتر کسی فکر می کرد بشود کاری کرد از جنس حماسه !

سید علی ، در آن برهه ی تاریخی با نشست هایی که با بزرگان سنی و شیعه ی آن منطقه از جغرافیای ایران فراهم می آورد ، تصمیم گرفت هفته ای را که نماد همبستگی و اتحاد شیعه و سنی شود پایه گذاری کند که ماحصلش هفته ای شد به نام هفته ی وحدت ؛ در این مدت هفت روزه ، تمامی مسلمانان جهان یک صدا و با کلامی واحد ، اتحاد دین محمد ( ص ) را که دین مهربانی ، بخشش ، یکرنگی و تمامی زیباییهاست را فریاد می کنند تا به همه ی دنیا بفهمانند ، یک مسلمان واقعی ، هیچگاه اتحاد و همبستگی برادران دینی اش را فراموش نخواهد کرد ، خواه سنی باشند و خواه شیعه ی علی .

هفته ی وحدت بهانه ای شد برای انجام کارهای بزرگ فرهنگی در جهان اسلام که تا به امروز هم ، هرساله با قوت و رنگ بیشتری به وظیفه ی خود عمل کرده و دستاوردهای خوبی را هم برای تمامی مسلمین رقم زده است .

حال که چند سالی از انقلاب گذشته و ایران عزیزمان در تمام دنیا حرفی برای گفتن دارد ، وظیفه ی ما نیز به عنوان یک ایرانی عاشق سرزمینمان ، سنگین تر و حساس تر شده است .

پاسداری از این سرزمین کهن ، فقط و فقط بر عهده ی ما و نسل های تربیت شده ی دست ماست .

امید که بتوانیم دست آوردهایی که دیگرانی چون رهبر عزیزمان برای ما به ارمغان آورده اند را درست و در شأن ایران حفظ کنیم .

مرتبط ها

قالب خبری