جدیدترین مطالب امروز

هر یک از انواع برچسب میوه بیانگر چه مفهومی است ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

هر یک از انواع برچسب میوه بیانگر چه مفهومی است ؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که هر یک از انواع برچسب میوه می تواند چه معنا و مفهومی را به مخاطب منتقل کند؟ برای دانستن پاسخ این سئوال با ما همراه باشید .

برچسب میوه ها چه معنایی دارد؟

به انواع برچسب میوه ( PLU ) گفته می شود که حروف اختصاری جستجوی محصول (Produce Look Up ) است. این برچسب ها و کدهای آن از سوی فدراسیون بین المللی استاندارد محصولات (IFPS) تعیین می شود و از سال ۱۹۹۰ میلادی استفاده از آن متداول شد.

در ادامه به معنا و مفهوم کدها و برچسب هایی که روی میوه ها و سبزیجات به چشم می خورند می پردازیم .

کدهای چهار رقمی برچسب میوه که با عدد ۳ و ۴ شروع می شوند :

اگر این کد فقط چهار رقمی باشد که با عدد ۳ و ۴ شروع می شود؛ به این معناست که محصول مورد نظر به صورت مرسوم و سنتی و با استفاده از کودها و آفت کش ها تولید شده است.

کدهای پنج رقمی برچسب میوه که با عدد ۸ شروع می شوند :

اگر برچسب پنج رقم داشته باشد و با عدد ۸ شروع شود، این می گوید که محصول ، میوه یا سبزی « اصلاح شده ژنتیکی » است و ژن های آن با استفاده از بیوتکنولوژی تغییر یافته اند. با استفاده از اصلاح ژنتیکی دانشمندان می توانند گونه های جدید گیاهان با کیفیت مورد نظر خود، مانند مقاوم تر بودن به ویروس ها و یا آفت کش ها را ایجاد کنند. این کد اغلب روی هندوانه، موز و میوه پاپایا به چشم می خورد.

کدهای پنج رقمی برچسب میوه که با عدد ۹ شروع می شوند :

اگر بر روی محصول برچسب عدد ۵ رقمی را که با ۹ شروع می شود دیدید، این به شما می گوید که محصول به صورت « ارگانیک » تهیه شده و اصلاح شده ژنتیکی نیست؛ برای مثال، روی یک موز ارگانیک عدد ۹۰۱۱ نقش بسته است.

برچسب های بدون کد :

بسیاری از میوه ها و سبزیجات این برچسب ها را دارند ؛ برچسب هایی که چگونگی رشد و تولید میوه ها و سبزیجات را نشان می دهند، ولی یکی از معایب چنین سیستمی آن است که گاهی برچسب ها عادی و بدون کد هستند و اطلاعاتی را درباره فرآیند تولید به ما نمی دهند و مشتریان در خرید محصول با مشکل و تردید مواجه می شوند.

منبع : نازوب

مرتبط ها

قالب خبری