جدیدترین مطالب امروز

هرگز پتو های خانواده را به خشکشویی نمی سپارم

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

هرگز پتو های خانواده را به خشکشویی نمی سپارم

اگر از آن دسته افرادی هستید که با وجود فضای اندک حاضر نیستید شستشوی پتو های خانواده را به خشکشویی بسپارید روشی را برای سهولت کار برایتان آماده کرده ایم .

دانستن یک سری نکات در خصوص شستشوی و نظافت منزل بسیار ضروری است خصوصا امروزه که با آپارتمان نشینی فضا محدود تر شده و شاید گمان برده شود که برخی فعالیت ها را دیگر نمی توان انجام داد . شستن وسایل بزرگ و یا پتو و… خیلی راحت با مراجعه به خشکشویی ها میسر است اما اگر تمایلی به این کار نداشتید چه باید کرد ؟

نگران فضا نباشید ، ابتدا مطمئن شوید که پتو قابل شستشو است ( این موضوع با توجه به برچسب راهنمای پتو و دیدن کلمه ی Machine Washable به راحتی قابل تشخیص است ) ، اگر ماشین لباسشویی شما تحمل وزن بالا دارد می توانید خیلی ساده پتو را با لباسشویی بشویید ، توجه داشته باشید که برای این کار نباید از آب داغ استفاده کنید ؛ علاوه بر اینکه ممکن است به ماشین لباسشویی آسیب بزند باعث تخریب پتو نیز می شود . اگر نوع ماشین شوینده ی شما به گونه ای است که می تواند درجه ی بالای آب را تحمل کند از نظر آسیب رسیدن به پتو تنها می توانید از آب ولرم استفاده کنید .

و اما روش شستشوی پتو بدون استفاده از ماشین لباسشویی :

ابتدا تشت یا لگنی متناسب با اندازه ی پتو انتخاب کرده و آن را با آب کنید ، سپس با اضافه کردن یک مایع شوینده به آب محلول مورد نیاز خود را تهیه کنید ؛ پتو را در محلول بدست آمده گذاشته و بگذارید برای مدت زمانی خیس بخورد ؛ در انتها پتو را لگدمال کرده و آب تشت را خالی کنید ، برای آبکشی پتو ، به همان روش شستشو عمل کنید با این تفاوت که دیگر نیازی به استفاده از مایع شوینده نیست همچنین احتیاج به صرف زمان برای خیس خوردن پتو نیز نمی باشد ، تنها تشت را از محلول خالی کنید و مجددا درون آن را آب بریزید ، پتو را لگدمال کرده و به یک سبد منتقل کنید تا آب های اضافی آن خارج شود ( بگذارید پتو چند ساغت در سبد بماند ) ؛ در انتها پتو را از سبد خارج کرده و در هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شود .

بهتر است هنگام شستشوی پتو بدون استفاده از ماشین لباسشویی یا… از پودر های شوینده استفاده نکنید زیرا کار آبکشی پتو در این حالت بسیار متفاوت است و به گونه ای نمی باشد که تمام دانه های احتمالی بجای مانده در پتو خارج شود ، بنابر این بهتر است از مایع شوینده که به راحتی در آب حل می شود و در بافت پتو باقی نمی ماند استفاده کنید .

اگر از ماشین لباسشویی استفاده می کنید و یا شستشو به روش سنتی را انتخاب کرده اید ، در آب شستشو کمی نرم کننده حل کنید تا از زبر و خشن شدن پتو جلوگیری کند ؛ همچنین در هیچ یک از مراحل پتوی خیس را بلند نکنید زیرا در این حالت وزن پتو چند برابر شده و می تواند عوارضی مانند کمر درد را برای شما به همراه داشته باشد .

مرتبط ها

قالب خبری