جدیدترین مطالب امروز

هرگز مرتکب اشتباهات زناشویی در اوایل زندگی مشترک نشوید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

هرگز مرتکب اشتباهات زناشویی در اوایل زندگی مشترک نشوید !

اگر دوست دارید که زندگی مشترکتان تداوم داشته باشد و به خطر نیفتد ، سعی کنید هیچگاه مرتکب اشتباهات زناشویی ، آنهم در اوایل زندگی خود نشوید !

در این مقاله قصد داریم شما را با اشتباهات زناشویی ، آنهم از نوع مالی آشنا کنیم که میتواند به راحتی زندگی بسیاری از زوج ها را به خطر بیاندازد .

عده ای براین باورند که پول منشا تمام بدبختی‌هاست ؛ درحالیکه نمی‌دانند پول به ‌نوبه ی خود اصلا چیز بدی نیست ، بلکه ناتوانی در استفاده از آن و واسطه قراردادن آن در ارتباطات انسانی ، به ‌خصوص در زندگی مشترک ، می ‌تواند مشکل ‌آفرین شود.

یکی از معروف ‌ترین نقل قول‌ها درباره پول به شکل جدی تحریف شده است ؛ وقتی مردم این نقل قول را دهان به دهان و سینه به سینه نقل می ‌کنند که ” پول ریشه همه بدبختی ‌ها و منشا شر است ” یک نکته ی مهم را به ‌کلی فراموش می ‌کنند که پول به خودی خود شر و شیطان نیست ، بلکه عاشق پول شدن ، منشا شرارت و شیطانی شدن است ، بنابراین اگر اجازه دهید پول بین شما و دیگری قرار گیرد ، خوبی‌ ها و روابط انسانی نابود خواهد شد ، به همین خاطر شاید بد نباشد که به برخی از خواص شرارت ‌آمیز پول که می ‌تواند زندگی مشترک شما را نابود سازد و جزو اشتباهات زناشویی محسوب گردد ، اشاره کنیم .

1- فقدان ارتباطات و مشورت :
نخستین عامل اشتباهات زناشویی ، فقدان ارتباطات و مشورت است ؛ اهمیت ارتباط برقرار کردن در روابط شخصی کاملا اثبات شده اما وقتی به این رابطه پول را بیفزایید ، بیش از پیش اهمیت می‌ یابد .
صحبت کردن مداوم درباره تصمیمات مهم زندگی نظیر هزینه ‌ها ، بازنشستگی ، یا حتی بحث‌ های پیش پا افتاده ‌ای مانند خرج کردن مبلغ مشخصی درطول ماه ، به زوجین کمک می‌ کند تا پا به پای هم برای اهداف مشترکی که هردو می ‌خواهند ، برنامه ‌ریزی کنند ، بنابراین شروع این مکالمه ی دوطرفه ، به‌ راحتی نشستن روی یک کاناپه و صحبت کردن معمولی است ؛ کافی است یک یا دوبار در ماه ، همراه با همسرتان ، نگاهی صادقانه به درآمد ها و هزینه‌ های ماهانه ی خود بیندازید .

2- کوهی از بدهی ‌ها :
یکی دیگر از اشتباهات زناشویی ، بدهکاری های بیش از حد است ؛ اکثر انسان ها در عصر حاضر با مقوله ای به نام بدهی دست و پنجه نرم میکنند و برای یکبار هم که شده زیر بار قرض رفته اند ، اما برخی از انواع بدهی‌ ها نظیر قرض ‌گرفتن های بیش از حد ، وام‌ ها یا اقساط خرید و … ، چیزی جز یک مانع جدی مالی در راه شکل‌ گیری یک رابطه ی زناشویی مستحکم نیستند ؛ اگر همسرتان میلیون ‌ها تومان بدهی دارد ، این مسئله می ‌تواند یک مشکل جدی باشد که نه از فردا ، بلکه از همین امروز نیاز به رسیدگی فوری دارد.
داشتن بدهی‌ های بالا همچنین از یک مشکل اساسی یعنی « افراط در خرج کردن » حکایت دارد که همین عامل یکی از اشتباهات زناشویی به شمار می رود و جزو مشکلات احساسی و روانی در روابط زناشویی محسوب می‌ گردد .

3- برگزاری مراسم عروسی پر زرق و برق
اگر میخواهید زمینه ساز ایجاد یکی دیگر از عوامل اشتباهات زناشویی در اوایل زندگی مشترک خود نباشید بهتر است از برگزاری مراسم عروسی تجملاتی و پر زرق و برق بپرهیزید !
به نظر شما چرا برخی عروسی ‌ها تا این حد پرهزینه و زمان ‌بر هستند ؟ درست است که شب عروسی ، یک شب به یادماندنی و منحصر به ‌فرد و همین ‌طور فرصت مناسبی است تا عشق ‌تان را به کل جهان ثابت کنید ، اما این بدین معنا نیست که این اثبات عشق ، باید به قیمت نابودی آینده شما و عشق تان تمام شود !!!
گرچه برخی از زوجین ، به ‌طور میانگین صدها میلیون تومان خرج مراسم عروسی خود می‌ کنند ، اما برخی زوجین هم هستند که با هزینه ‌ای بسیار بسیار کمتر از این مراسم ، ازدواج خود را برگزار می‌ کنند و به همان نسبت گروه اول ، از شب ازدواج خود لذت می‌ برند.
جالب اینجاست که برگزاری یک مراسم بسیار پرهزینه ، هرگز تضمینی بر خوشبختی و جاودانگی عشق شما نخواهد بود ، بلکه برعکس ، منجر به برخی اختلافات زناشویی در آینده نیز خواهد شد !
نتایج یک مطالعه که ازسوی دانشگاه ایموری انجام شده ، نشان می ‌دهد نرخ طلاق در زوج ‌هایی که برای مراسم ازدواج خود 20 هزار دلار ( حدود 66 میلیون تومان ) یا بیشتر هزینه می ‌کنند ، در مقایسه با زوج‌ هایی که مبلغ بسیار پایین ‌تری را هزینه می ‌کنند، بسیار بالاتر است.

عواملی که به آن اشاره شد ، 3 علت رایج ایجاد اشتباهات زناشویی در اوایل زندگی مشترک زوجین می باشد که اگر به آینده ی زندگی خود و همسرتان اهمیت می دهید ، بد نیست به آنها توجه کنید و در دام این علت ها نیفتید .

الهام گرفته از روزنامه فرصت امروز

مرتبط ها

قالب خبری