هرچه بیشتر سلفی بگیرید سریع تر پوستتان چروک می شود !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 10, 2016
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
هرچه بیشتر سلفی بگیرید سریع تر پوستتان چروک می شود !

آیا می دانستید سلفی گرفتن با موبایل باعث پیری زودرس و یا چروک شدن پوست صورت می شود ؟ اگر می خواهید بدانید این کار چگونه صورت می گیرد ، در ادامه همراه ما باشید .

سلفی گرفتن عملی است که در دنیای امروز برخی از افراد آن را انجام می دهند بدون آنکه از عواقب آن خبر داشته باشند .
با برگزاری همایش پزشکی زیبایی در لندن ، پزشکان زیبایی با بیان اینکه گرفتن سلفی باعث پیری زودرس و یا همان چروک پوست می شود در مغز همه یک سئوال بزرگ برانگیختند ؛ این کار مگر ممکن است و یا این کار چگونه انجام می شود ؟
پزشکان زیبایی در پاسخ همه ی کسانی که این سئوالات را پرسیدند گفتند : نور آبی ناشی از صفحه ی نمایش گوشی باعث این مشکل می شود و همچنین با بیان اینکه حتی کرم های ضد اشعه ی آفتاب هم نمی توانند در برابر اشعه ی تلفن همراه مقاومت کنند ، سلفی را یکی از دلایل پیری زودرس و یا چروکی صورت دانستند .

یکی از پزشکان متخصص در رشته ی زیبایی در بریتانیا ضمن تأیید خبر این پژوهش جدید علمی به کسانی که به سلفی عادت کرده اند هشدار داد و گفت : فقط سلفی باعث پیری زودرس نمی شود ؛ مکالمه با تلفن همراه و ورود به شبکه های مجازی و اجتماعی ( در روز و شب ) هم چند مورد از دلایل پیری زودرس و یا چروکی صورت به شمار می روند .
هنگام انجام این سه کار ، نور آبی ناشی از صفحه ی تلفن همراه به سمت صورت فرد یا افرادی که دارند صفحه ی موبایل را نگاه می کنند منعکس می شود و از این طریق اشعه های تلفن همراه به پوست صورت ما حمله می کنند .

طبق توصیه ی یک پزشک متخصص : افرادی که معتاد به گرفتن سلفی و بلاگرها هستند خیلی باید مراقب خود باشند زیرا ، نور آبی که از نمایشگرهای دیجیتال جدید منعکس می شود می تواند باعث به وجود آمدن اختلالاتی در پوست و در نهایت پیری زودرس شود .

طبق نظر یکی از متخصصین پوست ، سلفی با افزایش سرعت چروک شدن پوست باعث به وجود آمدن تغیراتی در پوست می شود ؛ این تغییرات آن قدر نمایان هستند که یک متخصص در این زمینه می تواند تشخیص دهد فرد با کدام دستش سلفی گرفته است .

بعد از تحقیقات فراوان علت اصلی چروک شدن به وسیله ی سلفی معلوم شد . اشعه های الکترومغناطیسی تلفن همراه با حمله کردن به DNA پوست انسان ، آن را چروک می کند ؛ این تابش الکترومغناطیسی باعث شکستگی در رشته های DNA می شود و به همین دلیل است که پوست نمی تواند خود را بازسازی کند و ماده ای به نام استرس اکسیداتیو در بافت ها ترشح می کند که باعث افزایش سرعت در چروک شدن پوست می شود .

اشتراک گذاری این مطلب در :