جدیدترین مطالب امروز

نیکوتینامید ریبوسید ویتامینی برای ترمیم بافت های بدن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : داروخانه

نیکوتینامید ریبوسید ویتامینی برای ترمیم بافت های بدن

در این مقاله قصد داریم درخصوص ویتامینی به نام نیکوتینامید ریبوسید صحبت کنیم ؛ ویتامینی که به جوانسازی عضلات بدن و ترمیم بافت ها کمک می کند . همراه این مقاله بمانید .

نیکوتینامید ریبوسید می تواند کمک زیادی به ترمیم بافت ها و جوانسازی عضلات بدن کند و موارد مهم برای بدن را بازسازی و تقویت نماید که نباید از مصرف آن غافل شد ؛ در همین راستا بد نیست که در مورد یافته های محققان درخصوص نیکوتینامید ریبوسید نیز بیشتر بدانیم :

محققان به موش‌ها ویتامینی موسوم به نیکوتینامید ریبوسید (NR) دادند که نشان داده از اثری مثبت بر عملکرد سلول‌ های بنیادی برخوردار است .

امید است که این روش برای درمان برخی بیماری‌ های تحلیل ‌برنده مانند دیستروفی عضلانی مؤثر باشد و به اندام‌ ها و عضلات حیاتی اجازه بدهد تا فرآیند بازسازی را که با بالا رفتن سن رو به زوال می‌ گذارد ، مجددا بازیابند .

محققان ویتامین نیکوتینامید ریبوسید را به عنوان یک مکمل به رژیم غذایی موش‌ های ۷۰۰ روزه که سن بالایی برای این موجودات محسوب می ‌شود ، افزودند ؛ موش‌ هایی که این ماده را دریافت کرده بودند نسبت به سایرین از عمر بیشتری برخوردار بودند .

هیچ عارضه جانبی در این موش ‌ها حتی در زمان مصرف دوزهای بالای ویتامین نیکوتینامید ریبوسید مشاهده نشد .

نیکوتینامید ریبوسید که شکلی از ویتامین ب۳ است ، بطور علمی روی انسان آزمایش نشده ، اما در حال حاضر در برخی مکمل‌ های غذایی در آمریکا وجود دارد .

محققان سوئیسی اظهار کرده‌ اند که هنوز تحقیقات بیشتری بر روی نیکوتینامید ریبوسید لازم است و باید احتیاط بیشتری صورت بگیرد ؛ برای مثال باید مطمئن شد که این ویتامین ، همچنین عملکرد سلول‌ های آسیب شناختی مانند انواع موجود در بافت سرطانی را ارتقا نمی ‌بخشد .

تمامی این یافته‌ ها در مجله Science منتشر شده است که به شما کمک می کند اطلاعات دقیق تری را در این مورد به دست آورید .

منبع : ایسنا

مرتبط ها

قالب خبری