جدیدترین مطالب امروز

نکات همسرداری ریزه کاریهای یک رابطه زناشویی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

نکات همسرداری ریزه کاریهای یک رابطه زناشویی

یکی از مهمترین اصول پس از ازدواج ، همسرداری و آموختن نکات همسرداری می باشد که می تواند در دوام یک زندگی موفق ، بسیار مؤثر عمل کند .

شاید خیلی از افرادی که ازدواج می کنند از اهمیت موضوع همسرداری و رعایت نکات همسرداری مطلع باشند ، ولی اینکه تا چه حد می توانند آنها را به کاربندند از اهمیت بیشتری برخوردار است و از طرفی برخی هم هستند که ممکن است با این اصول و نکات ، آشنایی چندانی نداشته باشند و ندانند که چگونه می توانند برای تداوم زندگی مشترکشان تلاش کنند .

برای آن دسته از افرادی که ممکن است با نکات همسرداری آشنا نباشند ، پیشنهاد می کنیم که با چند راهکار و انجام کارهای ساده که در ادامه ی این مطلب از یک جم به آن خواهیم پرداخت ، در این راه قدم بردارند و زندگی آرام تری را تجربه کنند. البته این نکته هم قابل ذکر است که نکات همسرداری اصلا چیز عجیب و پیچیده ای نیست و همانطور که اشاره ی کوتاهی شد ، یک سری کارهای بسیار ساده می باشد که انجام آن فقط نیازمند تمرین است ، نه کار خارق العاده !!!

و اما یک سئوال ساده : آیا تا به حال از همسرتان ، تعریف و تمجید کرده اید ؟ و یا اینکه آیا برای افزایش میزان این تعریف و تمجیدها برنامه ای دارید ؟

شاید به عقیده ی عده ای ، این عمل آنچنان با اهمیت جلوه نکند ، ولی به جرأت می توان ادعا کرد که این کار ، نه تنها یکی از نکات همسرداری محسوب می شود ، بلکه می تواند معجزه کند !
اگر همسر شما ، انتظار تعریف و تمجید از جانب شما را نداشته باشد ، از چه کسی باید داشته باشد ؟ چه عیبی دارد که همسر خود را با بهترین الفاظ و زیباترین کلمات تفسیر کنید ؟

همگی می دانیم که اقدام به هر عمل مطمئنا راه و رسم مخصوص به خودش را میطلبد که همسرداری نیز از این مهم مستثنی نیست ، به عنوان مثال :

شما می توانید نسبت به همسرتان ( چه زن و چه مرد ) رفتاری مؤدبانه داشته باشید . منظور از رفتار مؤدبانه این نیست که رفتار و کلامتان رسمی باشد ، بلکه مقصود ایجاد حس احترام در طرف مقابل است .

و یا اینکه می توانید روزها و خاطرات زیبایی که در زمان آشنایی و دیگر مراسم و مخصوصا بعد از ازدواج برایتان پیش آمده است را هرازگاهی با هم مرور کنید . اغلب خانوم ها بسیار ریزبین هستند و یادآوری این خاطرات می تواند خیلی اثرات مثبتی در روحیه ی آنها داشته باشد و به زندگی و رابطه های عاشقانه تری ختم شود .

در یک رابطه ی زناشویی برای اینکه بتوانید یکی دیگر از نکات همسرداری را رعایت کنید ، بایستی برتری همسرتان را نسبت به دیگران از هر لحاظ به زبان آورید و آن جنبه ها و نکات مثبتی را که در همسرتان دیده اید و به خاطر آنها عاشقش شدید ، بازگو کنید تا او هم احساس نزدیکی بیشتری با شما کند .

برای همسرتان یک دوست واقعی باشید تا همیشه حس کند یک همراه همیشگی ، یک عاشق و یک دلگرمی دوست داشتنی در کنارش هست .

احساسات را از خودتان دور نکنید و در خرج احساس فردی خسیس نباشید که چندین برابر به خوتان برخواهد گشت .

نقطه ضعف های همسرتان را شناسایی کنید و هیچگاه آنها را به زبان نیاورید و جبهه ی مقابل همسرتان نشوید .

و خیلی رفتارهای ساده و اینچنینی که موارد بالا تنها نمونه ای از آنها بود ؛ نکاتی که در اوج سادگی می تواند تأثیرات مثبت و غیرقابل تصوری در زندگی افراد داشته باشد .

ضمنا به عنوان یک یادآوری کوچک ، جمله ی معروف و معجزه گر ” دوستت دارم ” را هم فراموش نکنید و در گفتنش زیاده روی کنید .

مرتبط ها

قالب خبری