جدیدترین مطالب امروز

نکاتی در مورد موی سر و پاکیزه نگهداشتن آن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

نکاتی در مورد موی سر و پاکیزه نگهداشتن آن

احتمالا گاهی بر سر دوراهی در انتخاب شامپو مانده اید و سوالاتی در رابطه با موی و زیبایی برایتان پیش آمده است وقت آن رسیده پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید

در این جا قصد داریم نکاتی کاربردی در مورد نگهداری از موی سر ، پوست و… را در اختیار شما قرار دهیم . به عنوان اولین و صریح ترین نکته می گوییم که بهترین شامپویی وجود ندارد ! اما بگذارید موضوع را کمی گسترده تر توضیح دهیم : شامپو به تنهایی نه باعث ریزش مو می شود و نه رشد آن تسریع می بخشد تنها یک تمیز کننده است و با توجه مواد نرم کننده و… که درون آن وجود دارد ، مناسب نوعی خاص از مو ( نرم ، خشک و… ) است .

احتمالا سوالات زیادی در ذهنتان نقش بسته است مثلا تعداد دفعات مناسب در هفته برای دوش گرفتن و پاکیزگی ؛ این مسئله ارتباط مستقیمی با آلودگی محیطی و سرعت ترشح چربی پوست سر دارد ، شاید مجبور شوید هر روز دوش بگیرید یا به این امر عادت کرده باشید در این صورت تنها وقتی که با حرکت انگشتان دست در بین موهای سر احساس چربی کردید از شامپو استفاده کنید ، به خاطر داشته باشید که معمولا یک دور استفاده از شامپو نیاز شما را برای پاکیزگی موی سر رفع می کند مگر در مواقعی که فاصله ی زمانی حمام رفتن از 10 روز بیشتر شود !

بهتر است قبل از اینکه مو را خیس کنید یک دور از شانه استفاده کرده و گره های آن را برطرف کنید ( هیچوقت زمانی که مو را خیس کرده اید از شانه استفاده نکنید ) ، سپس مقداری شامپو را با کف دست و نوک انگشتان در همه قسمت ها پخش کرده و خوب بمالید ( برای تمیز کردن مو و پوست سر از ناخن ها استفاده نکنید ) .

آخرین و کاربردی ترین نکته را به ریزش مو اختصاص داده ایم ، آیا ریزش مو نگران کننده است و نیاز به مراجعه دارد ؟ یا خود به خود برطرف می شود و جای نگرانی نیست ؟

در بازه ای از زمان ممکن است شخص ( خانم یا آقا ) به دلیل فشار های عصبی و یا طی کردن دوران خاصی از زندگی ( از جمله حامگی ) دچار یک شک در ریزش مو شود ، در این صورت جای نگرانی وجود ندارد و می تواند اطمینان داشته باشد که بعد از گذشتن از آن مرحله رویش موی مجدد خواهد داشت اما هنگامی که ریزش مو سکه ای باشد ( خصوصا وقتی ناگهانی بروز کند ) شخص ملزم به پیگیری و درمان می باشد ؛ در صورتی که لازم به اقدامات درمانی باشد هورمون ، خوراک و… بیمار کنترل می شود و با توجه به جواب آزمایش ها استفاده از دارو ، کاشت مو و… ( بسته به شرایط و موقعیت بیمار ) به شخص پیشنهاد می شود .

در میان خانم ها خصوصا از 40 سالگی تا 70 سالگی حدود 50 درصد مشکل ریزش مو وجود دارد ، بهتر است در صورت مواجهه با این عارضه خونسردی خود را حفظ کرده و در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنید .

مرتبط ها

قالب خبری