جدیدترین مطالب امروز

نوشیدنی ها و تأثیرات مضر آن در هنگام خوردن غذا

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

نوشیدنی ها و تأثیرات مضر آن در هنگام خوردن غذا

بیشتر انسان ها در هنگام غذا خوردن از نوشیدنی هایی برای رفع تشنگی خود استفاده می کنند ؛ این افراد بدون داشتن آگاهی کامل از ضررهای احتمالی این کار ، آن را انجام می دهند .

آب : آب یکی از نوشیدنی هایی است که اکثر مردم از آن استفاده می کنند . آب به تنهایی هیچ ضرر خاصی ندارد اما بعضی از مردم برای اینکه آب مصرفیشان خوش طعم تر شود به آن مواد افزودنی اضافه می کنند و همین است که باعث می شود نوشیدنی هایی مانند : آب پرتقال یا هرنوع آب میوه ی دیگری مضر باشد ؛ البته لازم به ذکر است که آبمیوه های طبیعی که به صورت سالم از میوه ها گرفته می شود و بدون مواد افزودنی است ضرر ندارد .

نوشیدنی های قندی : نوشیدنی های قندی به دلیل داشتن کالری زیاد برای بدن مضر هستند ، خصوصا اگر در هنگام غذا خوردن استفاده شوند . نوشیدنی هایی مانند نوشابه ، انرژی زاها ، نوشیدنی های ورزشی ، آبمیوه های غیر طبیعی و…. این نوشیدنی ها با استفاده از کالری بسیار موجود در خود برای بدن مضر هستند ، زیرا خوردن این نوشیدنی ها باعث بالا رفتن قند و کالری می شود و از آنجاییکه مغز نمی تواند کالری مایعات را به خوبی بسنجد کالری بسیار زیادی را به خود جذب می کند .
طبق تحقیقات به عمل آمده طی چند دهه پیش ، خوردن زیاد نوشیدنی های قندی باعث به وجود آمدن نوعی بیماری به نام دیابت می شود . دیابت بیماری است که نشان می دهد میزان قند خون یک شخص بالاست .

همانطور که خیلی از افراد می دانند ، حتی خوردن نوشیدنی هایی با قند مصنوعی نیز دارای ضررهایی می باشد ؛ یکی از مهمترین این ضررها ، افزایش میل ما به نوشیدنی ها ، مواد قندی و خوراکی هایی است که دارای کالری و قند بسیار هستند ؛ البته لازم به ذکر است نوشیدنی هایی که با قند مصنوعی درست شده اند کالری بسیار کمی را در خود جای داده اند .
یکی دیگر از مضرات نوشیدنی هایی که با قند مصنوعی درست شده اند ، تغییر دادن باکتری های روده به شکل غیرسودمند است .

پس اگر می خواهید زندگی شاد و سلامتی را داشته باشید ، لطفا از خوردن بی رویه ی نوشیدنی های قندی و خوراکی های شیرین ، حتی با قند مصنوعی جداً اجتناب نمایید .

مرتبط ها

قالب خبری