جدیدترین مطالب امروز

نورهراسی اختلالی که برخی از افراد از آن رنج می برند !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

نورهراسی اختلالی که برخی از افراد از آن رنج می برند !

نورهراسی از جمله اختلالاتی است که اگر به آن مبتلا باشید ، مطمئنا از آن رنج خواهید برد ؛ در این مقاله کمی بیشتر در خصوص اختلال نورهراسی صحبت خواهیم کرد .

نورهراسی یا ترس از نور ، اختلالی ست که در پی نوعی بیماری عصبی و یا افسردگی در فرد بروز می کند .

محمد علی اکبریان ، ( متخصص مغز و اعصاب ) در اینباره می گوید : نورهراسی یا فوتونوبی ، یعنی حالتی که فرد از نور ترسیده یا از آن بدش آمده باشد .

نورهراسی عمدتا در بیماری ‌ها دیده و از علائم مریضی محسوب می ‌شود که مهمترین این بیماری ‌ها میگرن است .

وی همچنین عنوان کرد : افراد مبتلا به میگرن ، در شروع سردردهای خود از نور رنج برده و به تاریکی پناه می ‌برند . درموارد دیگری مانند ناراحتی‌ های عصبی نیز به همین صورت است .

افسردگی‌ ها هم ممکن است شخص را از نور بترساند ؛ علاوه بر این‌ ها برخی بیماری‌ های مغزی نیز ممکن است فرد را دچار این حالت کرده بطوری که فرد از نور گریزان باشد .

اکبریان در ادامه اذعان کرد : چون نورهراسی اغلب به عنوان علامتی برای بیماری‌ ها محسوب می‌ شود ، باید برای درمان ابتدا علت بیماری شناسایی ، سپس مداوا صورت پذیرد .

به طور مثال نورهراسی یکی از علائم مهم میگرن است ، بنابراین باید از الگوی درمان میگرن کمک گرفت . داروهایی هستند که هنگام سردرد به فرد خورانده و درد وی را تسکین می ‌دهند .

بنابر توضیحات یاد شده ، اندیشمندانه است که در صورت مشاهده نورهراسی ، فرد به پزشک متخصص مراجعه و علل این مشکل خود را یافته و آن را درمان نماید .

منبع : Yjc

مرتبط ها

قالب خبری