جدیدترین مطالب امروز

نودل و ضررهایی که این غذای محبوب و زودپخت دارد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

نودل و ضررهایی که این غذای محبوب و زودپخت دارد

در این مقاله به بررسی هرچه بیشتر غذایی محبوب و زودپخت به نام نودل خواهیم پرداخت و ضررهایی که این ماده غذایی دارد را بیشتر بررسی می کنیم .

مصرف نودل ، چاقی ،سوء هاضمه ، سرطان ، سقط جنین و … بسیاری از بیماری های دیگر را برایتان به ارمغان می آورد و این امر به خاطر مواد تشکیل دهنده آن است که در این مطلب آنان را مورد بررسی قرار می دهیم.

نودل فوری بیش از آنچه تصور می‌کنید برای سلامتی‌تان ضرر دارد.
سایت «وب ام دی» با اشاره به تایید مضرات نودل فوری برای سلامتی، هشت دلیل اصلی برای توجیه سالم نبودن این ماده غذایی آورده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف نودل فوری به طور قابل توجهی خطر بروز برخی بیماری‌ها و امراض مزمن را به ویژه در گروه‌های خاصی از افراد افزایش می‌دهد.

مصرف این ماده خوراکی می‌تواند با خطر ابتلا به بیماری‌های مزمنی نظیر امراض قلبی، دیابت و حتی سکته مغزی مرتبط باشد. به گزارش ایسنا به نقل از استریت، هشت دلیل مضر بودن نودل فوری برای سلامتی به شرح زیر است:

– چربی زیاد

یک بسته ۸۵ گرمی نودل حاوی ۱۴,۵ چربی است و چربی اشباع شده ناسالم ۶.۵ گرم آن را تشکیل می‌دهد که یک سوم بیشتر از میزان مجاز مصرف روزانه است.

– عدم برخورداری از پروتئین و مواد معدنی

به سختی می‌توان ارزش غذایی در این ماده خوراکی مشاهده کرد. میزان ویتامین C ،A و کلسیم در آن صفر است. نودل تنها حاوی چهارم گرم پروتئین و ۱۰ درصد آهن است که برای تامین نیاز بدن بسیار اندک است.

– وجود انواع طعم دهنده‌ها

پودر‌های طعم دهنده به کار رفته در نودل از نمک، قند، ادویه و «مونوسدیم گلوتامات» ساخته شده که بیشتر آنها برای سلامتی ضرر دارند.

– نمک زیاد

نودل فوری حاوی مقدار بسیار بالایی سدیم است که با مصرف هر بسته آن ۴۱ درصد از میزان نمک مجاز بدن در روز تامین می‌شود. بیشتر سدیم موجود در این ماده خوراکی از طعم‌دهنده‌های آن ناشی می‌شود.

– وجود ماده شیمیایی بیسفنول A

این ماده شیمیایی در بسته بندی نودل استفاده می‌شود و بر مسیری که هورمون‌ها پیام‌ها را به سراسر بدن می‌فرستند تاثیر مختل‌کننده می‌گذارد.

– کالری زیاد

یک بسته از نودل به عنوان دو وعده غذایی به لحاظ جذب کالری به حساب می‌آید. یک بسته کامل این خوراکی حاوی ۴۰۰ کالری است.

– شیوه ناسالمِ آماده‌سازی نودل

برای اینکه بتوان بسته‌های حاوی نودل را برای چند ماه نگهداری کرد تولیدکنندگان آن را در روغن سرخ می‌کنند که برای سلامتی مضر است.

– سندرم متابولیک قلبی

بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف نودل فوری برای دو تا سه بار در طول هفته با ابتلا به این سندرم ارتباط دارد که می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیگر بیماری‌ها همچون دیابت و سکته مغزی را افزایش دهد.

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری